Gute Nacht, es ist Freitag 22.3.2019. Heute feiert den Namenstag Leona, morgen Ivona.

Berichterstattung

190321 dod

Srdečně zveme všechny občany na Den otevřených dveří kulturního domu L'ART, který se uskuteční ve středu 3. dubna od 13 hodin. Pro návštěvníky je připraven bohatý doprovodný program. Součástí programu budou komentované prohlídky i hudební vystoupení. V průběhu celého odpoledne si budou moci návštěvníci prohlédnout fotogalerii i videa z průběhu stavby.

190320 steznikBenefiční Winter Stěžník je opět tu! V sobotu 23. března se na pódiu v hornočermenské sokolovně vystřídají tři kapely, které budou hrát pro dobrou věc. Hlavní myšlenkou festivalu STEŽNÍK, jehož zimní varianta se koná již po páté, je zábavnou formou získat určitý finanční obnos, který pak bude předán osobě, která pomoc potřebuje. Letos poputuje výtěžek akce Verunce Šulcové z Doudleb.

190320 bytyTřiašedesát lidí se sešlo 20. března při losování práva uzavřít nájemní smlouvu na některý ze čtyř uvolněných městských bytů. Zájem o bydlení v městských bytech se v poslední době zvyšuje, narůstají hlavně uchazeči bydlící mimo lanškrounský region. Z uvedených 63 zájemců bylo čtyřicet s trvalým bydlištěm v Lanškrouně, z toho devět je hlášeno na radnici. Ze zbývajících 23 jich 16 bydlí v některé z obcí regionu Lanškrounsko a sedm je odjinud.

190315 okupace

V pátek 15. března si Česká republika připomíná další smutný milník své historie. Před osmdesáti lety byla středa a i škaredé počasí předvídalo, že se na tento den nebude vzpomínat s úsměvem. Německá armáda překročila české hranice a republiku obsadila. Pamětníci vzpomínají na výhružně vypadající německé vojáky v ulicích měst, rozhlasové vysílání vyzývající ke klidu, plakající rodiče, vlastenecké projevy učitelů, pocity beznaděje a strachu. I když se Lanškrouna okupace netýkala, protože byl již od Mnichova 1938 součástí Říše, tak i lanškrounští rodáci si tento smutný den připomínají. O své vzpomínky se podělil v projektu Paměť národa Jiří Janisch, který se narodil v roce 1926 v Lanškrouně.

190313 soutezMěstské muzeum Lanškroun vypisuje historickou soutěž k 30. výročí sametové revoluce pro žáky základních a studenty středních škol. Vypsány jsou dvě kategorie: "Jak jsme žili na Lanškrounsku na konci 80. let 20. století" a "Co jsme nosili, jak jsme bydleli, co jsme jedli kolem roku 1989".

Soutěž byla zahájena 1. března a zakončena bude 10. května 2019.

190313 hygienaStředisko osobní hygieny je prostor určený pro provádění úkonů osobní hygieny, zejména koupání či sprchování. V této místnosti je bezbariérově přístupný sprchový kout, opatřený madly, protiskluzovou podložkou a koupacím křeslem. Dále se v místnosti nachází speciálně upravená vana s odklopnou bočnicí, pro lepší přístup do vany.

150624 schottSCHOTT CR, s.r.o. příjme pro projekt Centra sdílených služeb kolegu či kolegyni na pozici
SALDOKONTNÍ ÚČETNÍ S NJ nebo AJ

190311 bajkalV Česku se pod hlavičkou Run Czech, a také dalších organizací, konají ve větších městech veřejné maratony, ½ maratony nebo tzv. trailové běhy. Lidé se jich zúčastňují pro vylepšení svého zdraví, jiní prostě pro zábavu. Paní Helena Mahuas, původem z Lanškrouna, běhá, aby si plnila životní motto – překonávat sama sebe a posouvat své limity!

190306 rcProgram, který pro veřejnost připravilo na měsíc březen Rodinné centrum Dětský svět.

190308 kockyPíše autorka článku Žít a nechat žít, který je právě teď nejčtenějším příspěvkem na tomto webu https://www.lanskrounsko.cz/cz/8459-zit-a-nechat-zit:

Vím, že můj článek s vděčností přijali všichni ti, kterých se týkal, ale komentář, pokud se to dá takhle nazvat, napsali právě ti, kteří kočku viděli někde na obrázku a nemají s ní žádné zkušenosti. Jinak by nemohli psát takové nesmysly.