Gute Nacht, es ist Montag 27.5.2019. Heute feiert den Namenstag Valdemar, morgen Vilém.

Berichterstattung

190526 mzmNejtěžší královská etapa vedoucí krajinou kolem Strážné a Výprachtic zakončila v neděli Malý závod míru AVX, jehož se zúčastnil rekordní počet jezdců. Celkem 157 třinácti a čtrnáctiletých starších žáků a kadetek (15 a 16 let) absolvovalo během tří dnů 141 km a jednu časovku. Pohybovali se průměrnou rychlostí kolem 38 km/hod. a na trati na ně čekalo celkem pět rychlostních a osm vrchařských prémií.

190303 legiovlakLegiovlak křižuje celou Českou republiku už od roku 2015. Projekt, který má především mladší generaci přiblížit české legie a legionáře zavítá v roce 2019 i do Lanškrouna. Na vlakové nádraží bude vlak přistaven od 28. května do 2. června a navštívit ho bude možné každý den zdarma.

190523 omega5Co od nás dostaneš?
- Plat 20 000 - 30 000 Kč (dle praxe a schopností)
- Super kolektiv
- Dostaneš se k top technologiím
- Pravidelný mzdový růst
- Každoroční odměny
- Benefity (pět týdnů dovolené, příspěvky na sport, telefon)
- Pravidelné firemní akce
- Firemní telefon a PC
- Internet a televize zdarma :-)

190525 3etapaTřetí etapa Malého závodu míru AVX měřila 42,2 km a vedla směrem na Horní a Dolní Čermnou, Petrovice, Dolní a Horní Dobrouč a Skuhrov. "Začala hodně pomalu, peloton se držel dlouho pohromadě. Pod Nepomukama na okraji Horní Čermné došlo k velkému hromadnému pádu, při němž jeden ze závodníků přepadl přes elektrický ohradník a vůbec se mu přes tu elektriku nechtělo zpátky na silnici. Nakonec ho museli vyprostit trenéři. Dva závodníci skončili s lehčími zraněními v sanitce.

190522 alenaLéto se blíží a Boutique Sabrina v Lanškrouně si pro vás přichystal týden plný slev, a to od 24. května do 1. června. Na všechno zakoupené zboží sleva 20 %. Těšíme se na vás!

190522 volbyOd čtvrtka do neděle zvolí občané osmadvaceti zemí nové europoslance. V Česku budou volební místnosti otevřeny tradičně od pátečních 14 hodin do sobotních 14 hodin. Do urny může každý oprávněný volič vhodit lístek jedné volební strany, na kterém může zakroužkovat maximálně dva kandidáty, kterým tak dá preferenční hlas.

190524 mzmNa startu 49. ročníku Malého závodu míru AVX stanulo 157 starších žáků (13 a 14 let) a kadetek (15 a 16 let) z Česka, Slovenska, Polska a Maďarska. Počasí bylo po deštivých dnech jak na objednávku. Trať páteční etapy vedla těžkými terény, které prověřily síly celého pelotonu. Byla dlouhá 47 km a zahrnovala vrchařské prémie na Mariánské hoře, v Mistrovicích a v Bystřeci a dále rychlostní prémie v Bystřeci a Výprachticích.

190522 lehatkaPočasí tomu zatím nenasvědčuje, ale léto je nadosah a lanškrounské koupaliště se chystá na sezónu. V březnu byla pokácena skoro stovka defektních a nezdravých stromů a vyfrézovány pařezy. Nyní byla nově nainstalována otočná dřevěná lehátka. Ta doplnila lavičky, které byly v okolí rybníku Dlouhý umístěny loni, stejně jako plovoucí molo.

190521 uradMěstský úřad Lanškroun získal v soutěži Přívětivý úřad 2019 první místo v Pardubickém kraji. Na druhém místě se umístila Chrudim a na třetím Ústí nad Orlicí. Tento úspěch je hlavně výbornou vizitkou všech pracovníků městského úřadu, kteří se svou pílí o ocenění zasloužili.

190520 veverkaV novém multifunkčním centru L´art vystoupili 17. května dva vynikající hudebníci - hobojista Vilém Veverka a kytarista Lubomír Brabec v programu „Quo vadis, musica?“ – „Kam kráčíš, hudbo?“ Nanejvýš spokojeni byli nejen návštěvníci koncertu, ale i sami umělci.