Guten Morgen, es ist Samstag 16.12.2017. Heute feiert den Namenstag Albína, morgen Daniel.

Berichterstattung

171215 adelPáteční adventní program na náměstí J. M. Marků přál dětem ze základní školy na Dobrovského ulici. Nejprve vystoupil pěvecký sbor Notičky a po něm postupně všechna oddělení tanečního souboru Sluníčko. Vystupující děti pak zůstaly na náměstí a sledovaly společně s ostatními návštěvníky hodinový koncert kapely Adele Tribute.

171128 koncertObec Rudoltice zve všechny občany v sobotu 16. prosince od 17 hodin na vánoční koncert s názvem NOSTALGIE. Nejen vánoční koledy zazpívá Lanškrounský ženský pěvecký sbor pod vedením Jarmily Uhlířové.

171206 lukovaObec Luková vás srdečně zve v sobotu 16. prosince v 15 hodin na Adventní koncert, který se bude konat v kostele sv. Markéty. Vystoupí: Lanškrounský smíšený sbor a Komo/K/rák ZUŠ J. Pravečka Lanškroun. Vstupné dobrovolné.

171214 koledyStejně jako v dalších asi pěti stovkách českých měst, zpívaly se 13. prosince přesně v 6 hodin večer koledy i na lanškrounském náměstí. Akce Deníku "Česko zpívá koledy" se naše město účastní již několik let, nejprve se lidé scházeli na farní zahradě a nyní v adventním městečku na náměstí.

171213 sbor8. a 9. prosince navštívil náš pěvecký sbor družební město Serock a Varšavu. Zájezd byl uskutečněn s podporou města Lanškroun.
V pátek odpoledne, po desetihodinové cestě autobusem, jsme byli velmi vlídně přijati na radnici v Serocku místostarostou panem Jozefem Zającem a paní Beatou Roszkowskou, vedoucí referátu společné komunikace pro partnerské styky.

171210 svickaMaminky a tatínkové, kterým odešlo dítě dřív, než stačilo dospět a zestárnout, sourozenci, kamarádi, spolužáci... Ti všichni přišli 10. prosince do kostela sv. Václava na zesnulé děti společně zavzpomínat u pásma hudby, veršů a mluveného slova. Přišli zapálit svíčku, vystavit fotografii, poslat vzkaz či zapsat jméno milovaného dítěte do vystavených archů.

171114 schottSCHOTT CR, s.r.o. (závod Electronic Packaging Lanškroun) – významný výrobce v oblasti komponentů pro automobilový průmysl hledá na výpomoc posily do svého týmu.

171121 advent

III. ADVENTNÍ TÝDEN NEDĚLE 17.12.

13:00 – 17:00
městské muzeum
Tvůrčí dílny – zdobení perníků a dekorace na vánoční stůl – lektorky Iveta a Milena Ficnerovy

171211 sosV pondělí 4. prosince proběhlo v sále Jana Kašpara na Krajském úřadu v Pardubicích udělování cen Mladý talent Pardubického kraje. Tento program podpory nadaných žáků vyhlašuje odbor školství Krajského úřadu již několik let. Návrh na ocenění předkládá škola a získávají ho žáci základních a středních škol, kteří dosáhli vynikajících umístění v celostátních a mezinárodních soutěžích, pracovali na úspěšných projektech nebo dosáhli výrazných úspěchů v některém z oborů.

171211 martinekBěhem října a listopadu 2017 přijala naše škola opět pozvání k účasti v Technohrátkách. Soutěž běžně zaměřená na odbornou prezentaci tentokrát "k radosti češtinářů" měla jednoznačné zadání: Kouzlo mého oboru, tedy vnitřní výpověď maturanta či učně zpracovaná slovem, znalostí, osobním kouzlem, invencí ...

Našlo se několik umělecky obratných elektrikářů, kadeřnic, kosmetiček a nestačili jsme se divit. V pondělí 27. 11. 2017 následovalo pozvání na zámek v Pardubicích k vyhlášení výsledků.