Gute Nacht, es ist Donnerstag 24.5.2018. Heute feiert den Namenstag Jana, morgen Viola.

Berichterstattung

180424 janzurova24. 5. 2018 – 19:30 - čtvrtek – sál zámku

Tennesse Williams
BÁJEČNÁ NEDĚLE V PARKU CREVE COEUR

Hru významného amerického dramatika Tennessee Williamse Báječná neděle v parku Creve Coeur si zvolila pro svůj režijní debut na divadle herecká legenda Iva Janžurová.

150624 schottSCHOTT CR, s.r.o. přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
Seřizovač kontrolních automatů

180522 dobrakPřekonat rekord, splnit si výzvu… To je lákavé pro každého z nás. Když je takový cíl spojen s možností pomoci lidem, kteří to opravdu potřebují, radost se násobí. Možná proto se nás na ovále Základní školy na ul. Dobrovského sešlo v pátek 18. května tolik. Spojovala nás radost z běhu a touha udělat dobrý skutek.

180517 malirV pořadí již čtvrtý slavnostní večer, z cyklu Naši významní krajané, se uskuteční v prostorách renesanční radnice ve čtvrtek 24. května. Letos se budeme věnovat grafiku, básníku a překladateli Bohuslavu Reynkovi, který své náměty často nacházel v křesťanském náboženství.

180518 teslaPo městě byly ve městě rozmístěny modely součástek, které vyráběl podnik Tesla a v konferenční a prezentační místnosti v suterénu radnice také bronzový model prvního československého přenosného kabelkového radiopřijímače T 58. Na pořízení modelů získalo město dotaci z Fondu mikroprojektů v Euroregionu Glacensis.

Dne 24. května se v 10 hodin vydáme na společnou procházku, na které navštívíme všechny modely. Pokud se chcete přidat, přijďte v tento čas před budovu lanškrounské radnice.

180520 behTéměř dvě stovky dětí a sto dospělých startovalo v Běhu do zámeckého vrchu v sobotu 19. května. Trasy byly uzpůsobeny věku závodníků. Děti do sedmi let běžely devadesátimetrovou rovinku přímo před zámeckou věží, ostatní musely zdolávat stoupání v aleji.

180520 lavkaNeuplynuly ani dva týdny a lávka na běžeckém okruhu kolem lanškrounským rybníků, která se 8. května probořila pod koňskými kopyty, je nahrazena novou. Také most u lanového centra Lanškrouňáček, jehož havarijní stav byl zjištěn 10. května, je již opraven. I když zatím jen prozatímně. Cesty kolem rybníků tedy můžeme opět využívat jak jsme byli zvyklí.

180519 kruhacMěstský zahradník Miroslav Svoboda dnes dokončil osázení středového kola na kruhovém objezdu a také dvou ze čtyř přilehlých ostrůvků. V kruhu je vysázeno 15 druhů letniček, např. Zinnia, Verbena, Petunia a Cosmos, v ostrůvcích 7 různých druhů. Obdobně byly osázeny také dva záhony na náměstí J. M. Marků.

180517 oboraMěsto reaguje na častou připomínku obyvatel a sportovců, že v lokalitě lanškrounských rybníků chybí veřejné osvětlení. V současné době jsou před dokončením práce na projektové dokumentaci. Po vybudování nového LED osvětlení v hodnotě necelých 3 mil. Kč dojde ke zvýšení bezpečnosti chodců na místní komunikaci v lokalitě Obora.

180517 sabrinaVe dnech 18. až 26. května 2018 na všechno zakoupené zboží sleva 20 %.

Těšíme se na Vás!