Guten Morgen, es ist Samstag 17.11.2018. Heute feiert den Namenstag Mahulena, morgen Romana.

Berichterstattung

181117 hristePokuston, Skipy a další dětské a herní prvky najdou děti na novém hřišti situovaném u řadových domů (okálů) v ulici Krátká a rozšíří tak občanskou vybavenost v této lokalitě. Herní prvky v ceně cca 300 tis. Kč bez DPH dodá firma TR Antoš s. r. o z Turnova. Lanškrounská společnost Calda, s. r. o. už začala připravovat dopadové plochy.

181116 melitradeFirma MELITRADE a.s. Lanškroun přijme do trvalého pracovního poměru
GRAFIK/ČKA

181115 kauflandPoblíž hypermarketu Kaufland se od začátku září pracuje na nové „šachovnicové budově“. A její otevření se blíží. Zákazníci by se do nového dvoupodlažního obchodního centra mohli podívat již v únoru. Otevřou se tam tři nové obchody a nabídnou dvacet pracovních míst.

181115 lecMyslivecký spolek Třešňovské háje vás srdečně zve 17. listopadu ve 20 hodin do kulturního domu v Horním Třešňovci na tradiční Poslední leč. Prodej jídel přes ulici od 17 hodin. Připravena je bohatá tombola a myslivecká kuchyně. K tanci a poslechu hraje Melodick rock Jedlí.

181114 racePostavením nového hřiště s prvky pro extrémní překážkové závody Gladiator race se v Lanškrouně tato disciplína pomalu dostává do povědomí veřejnosti. Přinejmenším proto, že neobvyklé překážky nutí k zamyšlení, jak závod probíhá. Hřiště bylo postaveno poblíž rybníků na bývalém hasičském cvičišti. Nejprve se na pozemku objevily jednotlivé prvky, ale nějakou dobu byly zabezpečené páskou, aby se nedaly použít. Potom technické služby udělaly pod prvky povrchy a zcela neslavnostně pásku přestřihly, takže je možné hřiště už několik dní využívat.

181114 avx1

DO NAŠICH TÝMŮ PŘIJMEME
VÝROBNÍ TECHNOLOGY

Nástupní mzda dle vašich zkušeností a odborné praxe.

181113 muzeum12. listopadu letošního roku na diskuzním fóru pro oblast kultury získali významné ocenění Nositelů tradic lidových řemesel Pardubického kraje dva občané z Lanškrouna - košíkářka paní Alena Bukvová a řezbář pan Bedřich Šilar.

181111 martinNa Pivovarském náměstí se o svátku Martina sešla necelá stovka dětí, aby společně s rodiči vytvořili poměrně početný průvod, který se vydal hledat poklad Svatého Martina. Na Jirásově náměstí se potkaly s jednonohým tulákem, kterého děti obdarovaly pláštěm podobně jako ve známé pověsti, kde Svatý Martin zachránil tuláka před mrazem a hladem.

170511 schottSCHOTT CR, s.r.o. přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici

- Spolupráce při projektových pracích výstavby a přestaveb, úpravách výrobních a nevýrobních ploch.
- Zajišťování nutných oprav a údržby budov včetně provozních zařízení.
- Vytváření systémových požadavků na nákup, údržbu a správu majetku.
- Komunikace s orgány státní správy a dodavateli.

181106 darSbírka pro dětské oddělení – pracoviště MŠ a ZŠ při nemocnici v Ústí nad Orlicí. Autíčka a panenky můžete nosit do rodinného centra nebo do kavárny Bilerbin v době od 11. do 27. listopadu.