Good afternoon, it is Thursday 21.2.2019. It is the nameday of Lenka, tommorow is the nameday of Petr.

Bulletin

190220 projektTématem internetového nebezpečí startuje v posledním únorovém týdnu dopravně bezpečnostní projekt lanškrounské policie nazvaný Už se sám nebojím. Je určen pro žáky druhých tříd základních škol a probíhat bude během února až května ve všech třech lanškrounských základních školách.

190219 makeupVláskování obočí, neboli microblading je metoda tetování obočí, kdy dochází k tetování jednotlivých chloupků. Díky tomu je výsledkem maximálně přirozený vzhled obočí, snadno zaměnitelný s vlastním obočím. Vláskováním je možné vymodelovat zcela nové obočí, nebo jen upravit stávající tvar a doplnit tam, kde již neroste.

190220 stromCelé tři měsíce zdobil lanškrounské náměstí překrásný stříbrný smrk a když ho dnes pokáceli, najednou je pod radnicí jaksi prázdno. Technické služby se do likvidace posledního pozůstatku svátků pustily brzy po ránu, takže v 8 hodin už uklízely poslední zbytky stromu. Rozřezané větve se vešly do dvou přistavených kontejnerů. Když šly děti ráno do školy, na náměstí to vonělo jak v lese.

190219 cimbalZveme vás v pátek 22. února od 19 hodin na Posezení s cimbálovou muzikou Jana Dostála v Music baru Forea Lanškroun. Vstupné předprodej 150 Kč, na místě 180 Kč.

190218 wendellVážení,
rádi bychom vám oznámili, že do společnosti Wendell electronics, a.s. („Wendell electronics“) vstupuje dánský strategický partner, společnost BB Electronics A/S („BBE“). Tento krok je výsledkem záměru začlenit společnost Wendell electronics do silného mezinárodního seskupení a posunout tak lanškrounský podnik do další etapy úspěšného rozvoje.

190216 skolyV loňském roce získalo město Lanškroun dvě dotace ve výši 80 milionů na podporu školství. Jedná se o projekty ZŠ Dobrovského a ZŠ B. Smetany, které byly podpořeny dotací z Integrovaného regionálního operačního programu. Obě základní školy procházejí v současné době rekonstrukcí a budují se v nich odborné učebny. 

170511 schottSCHOTT CR, s.r.o. přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
IT Technik

190214 cupŠedesát soutěžících z 24 středních škol a učilišť se na Valentýna utkalo v soutěži Kalibr Cup, konaném již tradičně v Lanškrouně. Soutěžilo se v disciplínách, na něž je pěkný pohled, takže je atraktivní i pro diváky - účesové tvorbě, make-upu, nail-artu a body-artu.
Tématu "Moulig Rouge" se přizpůsobilo i oblečení modelek, takže byly k vidění miniaturní kloboučky, kanýry, boa, péra, štrasy podvazky a síťované punčochy. Z barev převládaly černá a rudá.

190214 morelliNabídka práce:
Dělník/ce elektrotechnické výroby

Popis pozice:
– ruční pájení součástek
– osazování součástek do desek plošných spojů
– testování desek plošných spojů

190213 mzmOrganizátoři již na plné obrátky připravují 49. ročník cyklistického závodu starších žáků (13 a 14 let) a kadetek (15 a 16 let), který tentokrát připadá na víkend 24. až 26. května. Malý závod míru AVX se pravidelně těší velkému zájmu ze strany zahraničních závodníků, v minulých letech se účastnili Poláci, Němci, Slováci, Maďaři, Belgičané, Finové, Švédové, Nizozemci... a s obdobnou účastí se počítá i letos.