Good afternoon, it is Sunday 18.2.2018. It is the nameday of Gizela, tommorow is the nameday of Patrik.

Bulletin

180112 hypnozaMěstská knihovna Lanškroun pořádá 19. února v 17:30 hodin přednášku Davidy Bulvy Hypnóza a mentální léčbě. Dozvíte se například, co hypnóza skutečně je a na jakém principu pracuje, jak vám může pomoci, jak se můžete dostat do transu, jakou sílu má myšlenka a jak toho můžeme využít...

180217 helekalDne 12. února předali zástupci Dobrovolného svazku obcí Mikroregion Severo-Lanškrounsko Petr Helekal a Lenka Bártlová na Úřadu vlády ČR do rukou premiéra v demisi – Andreje Babiše Prohlášení zástupců obcí a DSO ke střetu zájmů, které inicioval uvedený svazek a k němuž se připojilo 2,5 tisíce obcí a měst z celé republiky.

180214 hanaV pořadu ČT1 Toulavá kamera bude tuto neděli 18. února od 10 hodin odvysílána reportáž o Haně Kozubové, textilní výtvarnici.

Hana Kozubová se věnuje různým výtvarným a textilním technikám více jak 30 let, od roku 1999 je odbornou pracovnicí Městského muzea Lanškroun.

180216 zichlSníh v pátek ráno pokryl vozovky a hasiči likvidovali následky řady dopravních nehod. 

Na Lanškrounsku dnes vyjížděli hasiči z Lanškrouna a Ústí nad Orlicí už v 8:16 hod. do Žichlínku poskytnout technickou pomoc autobusu, který sjel do příkopu. Autobus částečně blokoval komunikaci, takže ho bylo nutné vytáhnout.

180214 bytyUchazečů o právo uzavřít nájemní smlouvu na některý ze čtyř uvolněných městských bytů se 14. února sešlo tolik, že na některé ani nezbyla v zasedačce židle a museli postát.

Začínalo se losovačkou o byt 2+KK na Pivovarském náměstí čp. 160. Byt má rozlohu 50 m2 a měsíční nájemné činí 3 514 Kč. Do losování se přihlásilo 29 uchazečů, žeton s gratulací, že byt získal, si vytáhl mladý muž.

180214 exekuce2Na první pohled hrozivá čísla, v porovnání s jinými regiony a okolními městy ještě ale poměrně nízká. Třeba v Ústeckém kraji je v exekuci přes 18 % všech dospělých, na Svitavsku 10 %. Na Lanškrounsku „pouze“ 6,1 %. Z 206 mikroregionů je na Lanškrounsku podíl lidí zatížených exekucí 47. nejnižší.

180209 ordinaceVážení pacienti,

z důvodu nenalezení adekvátního zástupu po dobu čerpání mateřské dovolené, si Vám dovoluji oznámit, že od 26. února 2018 bude provoz ordinace na nezbytně nutnou dobu přerušen.

180213 jarmarkNový ročník kurzů finanční gramotnosti pro školáky s názvem Abeceda peněz odstartovaly děti z Lanškrouna. Znalosti, které získávaly v uplynulých týdnech, se pokusily zúročit na valentýnském prodejním jarmarku. Prodávaly vlastnoručně zhotovené jehelníčky, svícny, ozdobné kamínky i linecké pečivo.

180213 amavetHala Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Lanškrouně se stala v pátek 9. února dějištěm okresního kola Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji, a to pro okresy Ústí nad Orlicí a Svitavy.

180210 masopustRozdováděné maškary si daly sraz krátce po poledni před zámkem, aby se vydaly na tažení městem. Cestou popíjely, zpívaly a tancovaly. U radnice si udělaly společné foto a brousily si zuby na klíč od města, aby v Lanškrouně zavedly své pořádky. Ve starověké Krčmě se jim zalíbila zdejší pohostinnost, takže zpěv a tanec, a to i na stolech, nebraly konce.