Dobré ráno, je pátek 24.3.2017. Dnes má svátek Gabriel, zítra Marián.

Zpravodaj

170314 steznikH.C. Foosball z.s. Vás zve na Stežník Winter Edition III, který se uskuteční 25. března od 19 hodin v hornočermenské Sokolovně. Zahrají Kabát revival, rocková kapela Quiz a Invalidovna.

170304-burzaBurza dětského oblečení, hraček, těhotenského oblečení a potřeb pro malé děti se bude konat v sobotu 25. března od 9 do 19 hodin a v neděli 26. března od 9 do 11:30 hodin v přízemí Domova pro seniory (boční vchod, bude označeno). Podrobnosti najdete na přiloženém letáku.

170323 party25. března se od 20 hodin uskuteční v rudoltickém kulturním domě 1. ročník Rock n´roll diskotéky. Vítány jsou retro kostýmy. DJ Standa bude jako Elvis Presley. Tato akce je charitativní a veškerý výtěžek půjde na psí útulek Lanškroun.

170214-lukovaZveme vás na jarmark nazvaný Jarní inspirace, který se bude konat 25. března od 13 do 17 hodin v kulturním důmě v Lukové. Výrobky z proutí, keramika, přáníčka, drátování, šité a pletené dekorace, háčkování, šperky, papírový pedig... Kavárnička a tvořivé dílničky (nejen) pro děti.

170322 nepomukySbor dobrovolných hasičů Nepomuky pořádá v sobotu 25. března od 17 hodin v Kulturním domě Nepomuky jarní křapáčové hody. Pochutnáte si na křapáčích, topinkách a palačinkách s mnoha různými příchutěmi.

170322 moranaDětské hlásky zpívající "Neseme Morenu, pěkně ustrojenú..." zněly z průvodu, který dnes procházel městem. Směřoval za volejbalové kurty, kde se děti zpěvem loučily se zimou. Hořící Morana letěla do potoka a děti dostaly za úkol najít líto - symbol jara a nového života. To bylo, jak je vidět na fotografiích, ukryto přímo pod mostem.

170322 volejbalPoslední hrací den první ligy, 26. února, si kadetky VO TJ Lanškroun zajistily vítězství v první lize. Lanškrounské volejbalistky dokázaly Uherské Hradiště porazit ve dvou zápasech 3:0 a 3:0. Oproti tomu konkurentky o první místo, TJ Sokol Brno, nezvládly jeden ze dvou zápasů s Olomoucí. Z prvního místa se tak radovaly volejbalistky Lanškrouna.

170321 rybnicniNa veřejném projednání rekonstrukce ulice Rybniční se 15. března sešlo téměř čtyřicet lidí povětšinou bydlících přímo na Rybniční nebo na některé z kolmic spojujících ji s TGM (K. Čapka, Franze Kafky, P. Bezruče nebo Jilemnického). Podařilo se vytvořit atmosféru bez jakýchkoliv střetů, kdy všichni přemýšlejí jak ulici opravit, aby co nejlépe vyhovovala.

170320 autobusZaměstnanci jedné z lanškrounských firem dnes cestou z práce zažili nepříjemné překvapení. Autobus, který je vezl po noční, neujel ani 200 metrů a upadlo mu kolo. Naštěstí se tak stalo při rozjezdu za křižovatkou, kdy jel pomalu, takže se nikomu nic nestalo.

Autobus v tuto chvíli (před 8 hodinou) blokuje odbočku ke Kauflandu ve směru jízdy od města. Proto je nutné pokračovat po ulici Dvořákově rovně, za místem nehody se otočit a vrátit na odbočku k supermarketu v opačném směru.

170319 karnevalPřinášíme fotografie z dětského karnevalu konaného v neděli v sále lanškrounského zámku. Karneval uspořádalo Rodinné centrum Dětský svět, přímo na místě jej organizovaly dvě uklízečky - Eva a Vlaďka.