Dobré dopoledne, je neděle 21.10.2018. Dnes má svátek Brigita, zítra Sabina.

Zpravodaj

181004 weiseSbor Českobratrské církve evangelické v Lanškrouně vás srdečně zve v neděli 21. října 2018 od 14 hodin na setkání u příležitosti významného jubilea 500 let od příchodu Michaela Weisseho do Lanškrouna. Výročí připomene Ondřej Soběslavský.

171114 schottSCHOTT CR, s.r.o. přivítá ve svém týmu kolegu či kolegyni na pozici
Seřizovač zlacení

181018 kolibrikZe školy si pamatujeme, že kolibříci jsou nejmenšími ptáky světa a jsou často velmi nápadně zbarvení. Proto se jim také někdy říká „létající drahokamy“. (Neříkáme tak náhodou našim ledňáčkům? No, nevím.) Vyskytují se jen na americkém kontinentě. Kolibříci jsou velmi zdatnými letci, kteří se mohou ve vzduchu doslova zastavit na místě a jako jediní zástupci ptačí říše dokážou létat pozpátku. 

181016 posviceniObecní úřad Damníkov, SDH Damníkov a FK Stará Garda Damníkov pořádají v sobotu 20. října od 20 hodin v kulturním domě Damníkovské posvícení. Hrát bude kapela Kanci paní nadlesní, čeká vás myslivecká kuchyně a bohatá tombola. Vstupné 50 Kč.

181018 knihaNáš web letos zveřejnil všechny tři prezentace lanškrounských firem a firem z okolních obcí. Výrazná dočasná sleva Happy Foto i na fotoknihu o sto stranách dovolila popsat všech 87 firem v jediném tiskařsky dokonalém svazku. Fotoknihu si můžete prohlédnout v Infocentru a případně i objednat. Cena Kč 505,- je příznivá.

180918 jazz20. 10. 2018 19 hodin
Jazz a little otherwise – 18. ročník
sál lanškrounského zámku

Festival jazzové hudby slaví tento rok 18. narozeniny. Dramaturg a duchovní otec festivalu, lanškrounský muzikant a skladatel Ilja Michalec oslovil i tento rok různorodá hudební uskupení

181017 svetloSlavnosti světla rozzářily v úterý zámeckou zahradu nejenom pestrobarevnými světýlky na maskách dětí, ale i úsměvy a potleskem diváků. V průvodu svítili snad úplně všichni včetně koně i draka. Učitelky výtvarého oboru Andrea a Eva vedly své svěřence v přestrojení za lampu a přijímač světelné vesmírné energie.

181016 kolomyV pondělí, dne 15. října odpoledne, jste mohli potkat skupinu lanškrounských radioamatérů, kterak na Lázku, u svého vysílacího střediska, pracují na výměně antén.
Z příjmu televizního vysílání je známo, že čím dokonalejší je anténa, tím kvalitnější je příjem televizního programu.

181015 plachetniceNedělní odpolední procházku k lanškrounským rybníkům si Lanškrouňáci mohli 14. října zpestřit sledováním regaty modelů sportovních plachetnic. Členové nezávislého klubu majitelů RC plachetnic třídy 1.9, k jehož zakládajícím členům patří i Josef Bednář z Rudoltic, si lodě o velikosti 190 cm a váze 18 kg vyrábějí sami. 

181006 lfLidé měli během září na našem webu možnost odhadnout zisky mandátů pro jednotlivé strany kandidující v Lanškrouně. Nejúspěšnější tipující získá knihu "Příběh kulturního domu Lanškroun". Kontaktovat ho budeme na email.