Dobré odpoledne, je neděle 16.12.2018. Dnes má svátek Albína, zítra Daniel.

Zpravodaj

181213 koncert1Lanškrounský smíšený sbor, Komo(K)rák a hosté vás zvou na adventní koncert do kostela sv. Václava v Lanškrouně. Uskuteční se v neděli 16. prosince od 15 hodin.

181214 jarmarkPředvánoční čas je pro mnohé z nás tím nejkrásnějším a zároveň nejnáročnějším obdobím v roce. Příchod Ježíška je mnohdy spojený s nekonečným shonem, ale zároveň i touhou potěšit lidi, které máme rádi a na kterých nám záleží.

Letošní ročník charitativního jarmarku byl pro nás opravdu důležitý. Chtěli jsme ještě jednou udělat dobrou věc a podpořit léčbu našeho kamaráda Pavla Kvapila, který je v současné době žákem 9. třídy.

181215 patekNa pódiu v adventním městečku to v pátek podvečer "rozjeli" kluci z Break Dance při DDM Lanškroun. Vystřídali je Jan Hrodek a Jaroslav Kaplan s písněmi například od Eltona Johna, Johna Lennona, Stevie Wondera. Úplný závěr druhého adventního týdne patřil pardubické folkové kapele Mazec, s níž vystupuje i Simona Oláhová z Lanškrouna.

181214 bikiniEkvádorské hlavní město Quito hostilo v sobotu 1. prosince letošní ročník Mistrovství světa juniorů mezinárodní federace IFBB. K účasti na šampionátu do přibližně dvoumilionové metropole odjela také tříčlenná česká reprezentační výprava, ve které nechyběla ani závodnice z našeho regionu – Aneta Šmídlová z Nepomuk.

181213 sedarnaMěsto Lanškroun se v minulých letech snažilo postarat o osoby žijící na ulici tím, že jim umožnilo strávit mrazivou noc ve vestibulu radnice. To se neosvědčilo, protože bezdomovci nebyli schopni dodržet stanovená pravidla. Během pobytu na radnici popíjeli alkohol, dělali nepořádek a chovali se hrubě k paní, která po nich musela v brzkých ranních hodinách uklízet.

181214 losovaniPrávo uzavřít nájemní smlouvu se 12. prosince losovalo pro tři uvolněné městské byty. Kvůli občasným nedopatřením (vypadení žetonu z obálky) či dokonce pokusu o podvod (držitelka vítězného žetonu jej pod stolem předala jinému zájemci) hledala dražební komise pro losování jiné, transparentnější technické řešení. Konečně se jí podařilo zajistit losovací buben, ovšem místo míčků, které na trhu nejsou k sehnání, k losování použila vnitřky z kinder vajíček.

181213 boudaV pátek hořelo v zahrádkářské kolonii při výjezdu z Lanškrouna na Ústí nad Orlicí (odbočka u křížku). Vzplála dřevěná bouda, v níž se společně s jejím majitelem dlouhodobě zdržovali bezdomovci. Oheň se naštěstí nerozšířil na okolní chatky. Na pozemku zůstala jen prohořelá kostra, která už útočiště před zimou nikomu neposkytne.

181212 koledyOldřich Strnad se rozhlédl a z výšky svých 190 centimetrů odhadl, že na náměstí J. M. Marků se ke zpívání koled sešlo kolem 500 lidí :). Nejmladší zpěváci ze souboru Notičky začali na pódiu zpívat "Nesem vám noviny" a náměstí se k nim postupně přidávalo. Společně pak zazpívali ještě čtyři krásné české koledy a zakončili dobrovolnou písní Jiřího Suchého Vánoce, Vánoce přicházejí.

181212 svarcDvaadevadesátiletému panu Josefu Švarcovi z Lanškrouna udělil u příležitosti Dne válečných veteránů (11. listopadu) ministr obrany nejvyšší vyznamenání resortu Záslužný kříž III. stupně. Pan Švarc si ocenění ale nemohl v Národním památníku na Vítkově převzít osobně, protože se zrovna účastnil oslav v Anglii.

Dnes mu proto vyznamenání přijeli do Lanškrouna předat představitelé Krajského vojenského velitelství Pardubice plukovník Petr Holý a major Michael Hylák.

181118 adventMěsto Lanškroun ve spolupráci s Kulturním centrem Lanškroun, Městským muzeem Lanškroun a Římskokatolickou farností - děkanstvím Lanškroun vás srdečně zvou na Adventní a vánoční Lanškroun 2018