Dobry wieczór, dzisiaj jest niedziela 18.3.2018. Imieniny obchodzi Eduard, jutro Josef.

Reportaż

180318 sd25Po Karlu Mikulášovi, který byl ředitelem SD od roku 1973 do roku 1986, vedl toto kulturní zařízení Pavel Šilar. Rok 1989 odstartoval mnoho změn ve vedoucích pozicích jak ve městě, tak i v n. p. Tesla Lanškroun. Výjimkou nebyl ani kulturní dům, který byl tehdy jednou z divizí Tesly.

180317 kolarskyNa ČT1 v pořadu Gejzír jste mohli vidět reportáž o Zdeňku Kolářském. Je považován za nejvýznamnějšího žijícího autora českých mincí a medailí. Svá díla vystavoval po celém světě a posbíral za ně řadu prestižních mezinárodních ocenění. Akademický sochař Zdeněk Kolářský má na kontě mimo jiné i osobní pamětní medaile pro Václava Havla nebo papeže Jana Pavla II. Zdeněk Kolářský je čestným občanem města Lanškroun a v místním muzeu má stálou expozici.

180316 mladezVe čtvrtek 22. března proběhne na lanškrounském zámku od 17 hodin ocenění nejlepších jednotlivců i kolektivů reprezentujících v uplynulém roce naše město ve vědomostních, kulturních a sportovních soutěžích. Odměněno bude čtrnáct jednotlivců ve věku do 15 let, devět ve středoškolském věku a také šestnáct kolektivů.

180315 omitkaŘemeslníci začali s otloukáním novodobé brizolitové omítky na vile kulturního domu, kterou budova dostala před padesáti lety. Pod odstraněnou omítkou jsou vidět cihly pokládané tak, aby tvořily pravidelný vzor.

Původní fasáda vily, jež byla postavena v roce 1885, je zřetelně vidět na snímku č. 4, a také na nákresu stavitele Octaviana Pohla. Bohužel z nich není jasná barevnost omítky.

180315 schott

V sobotu 3.3.2018 po sedmé hodině se začaly ke Kulturnímu domu v Žichlínku sjíždět krásné dámy a šarmantní pánové, aby se společně pobavili na II. Reprezentačním plese společnosti SCHOTT CR, s.r.o. První ročník v loňském roce sklidil velký úspěch.

180315 stepaPřijmeme tiskaře – operátora tiskových strojů FLEXO tisk.
Pro obsluhu potiskovacích strojů hledáme zodpovědné kandidáty, zkušené tiskaře i méně zkušené absolventy na pozici Operátor tiskových strojů flexotisk. Jedná se o práci ve dvousměnném provozu v nepravidelném režimu (víkendy jsou volné).

180314 vedaVe čtvrtek 8. března se na akademické půdě Univerzity Pardubice setkali děkan fakulty chemickotechnologické Petr Kalenda, ředitel společnosti AVX Czech Republic s. r. o. Hynek Stejskal a děkan římskokatolické farnosti v Lanškrouně Zbigniew Czendlik. Diskutovali o vědě a víře, dvou pojmech, které jsou pro někoho naprosto neslučitelné, druzí naopak vnímají jejich provázanost.

170512 harlingenSpolečnost HARLINGEN s.r.o., tradiční výrobce elektrotechnických a elektronických prvků, hledá vhodné kandidáty na pozice:

180312 pianoBěhem letních měsíců (červen až srpen) by mělo dojít k opravě domu čp. 202 na ulici 28. října, kterému se říká Piáno. Dům má poničené zdivo, bohužel nejen stářím a vlhkostí, ale také bezohlednými řidiči velkých aut, která tudy projíždějí. O nápisech sprejerů ani nemluvě. 

Při opravě má být provedena sanace vlhkého zdiva, oprava fasády a mají být restaurovány kamenné prvky.

180310 havlickovaV letošním roce by měla být opravena část ulice Havlíčkovy, a to v úseku od křižovatky s ul. Čelakovského po křižovatku s ul. Smetanova. Obyvatelé se mohou těšit, že se zbaví výtluků i dlážděných překopů, dočkají se nových chodníků a veřejného osvětlení. V celé lokalitě Teslova se projevuje problém s parkováním, i toto se pokusí projekt řešit.