Motorkáři si opět dali sraz v Lukové

Motorkáři si opět dali sraz v Lukové

Luková o tomto víkendu (12. až 14. srpna) žila vůní benzinu a rachotem silných strojů. Už tradičně zde motorkáři z Moto Big Bangu a Islanders pořádají Motosraz, který si oblíbili příznivci a fanoušci jedné stopy nejen z České republiky, ale i ze sousedních zemí. Například polští motorkáři se do Lukové vracejí opakovaně.


Adrenalinový zážitek přinesla v páteční podvečer Trial show Martina Matějíčka, po níž následovala vystoupení tří kapel. Největším magnetem pro návštěvníky byla zjevně hardrocková kapela Limetall, v níž dodnes působí někteří ze zakládajících členů Citronu.


Sobotní vyjížďka dlouhá asi 70 km mířila směrem na Damníkov, Lanškroun, Štíty, Svébohov, Hoštejn, Tatenice, Lubník, Sázavu, a přes Lanškroun zpět do Lukové.


Pro diváky atraktivní kaskadérskou podívanou předvedli v sobotu odpoledne přední čeští stunt jezdci, třiatřicetiletý Adam a dvaadvacetiletý Patrik Peschelovi. „Jízda byla technicky velmi náročná, může se stát mnoho chyb. Mezi bratry byla cítit sourozenecká symbióza, málokdy se podaří, aby se dva jezdci dokázali srovnat na tak malém prostoru. K domu je nutná absolutní důvěra," okomentovala jejich vystoupení motorkářka a členka Moto Big Bangu Tereza Juřinová.


V následujících soutěžích šlo nejdříve o to udržet co nejdéle ve zdvižené ruce 8,2 kg těžkou klikovku. Dosavadní rekord 2 minuty a 49 sekund nikdo nepokořil, přestože podpora od diváků byla ohromná. Koulet sudy předním kolem motocyklu, to byla další ze soutěží. Kdo tady příliš spěchal, nepochodil, protože sud se mu obvykle dostal mimo dráhu. V obou soutěžích, v nichž šlo hlavně o zábavu, zvítězil motorkář Tomáš.


Sobota pokračovala volnou zábavou, vystoupeními kapel a půlnočním striptýzem. Během motosrazu postupně dorazilo asi 300 motocyklů a areálem prošlo přes 800 návštěvníků.

Text: Marie Hrynečková
Foto: autorka a Jacopo Hrynečko