Lanškroun

V adventním městečku se tančilo

V adventním městečku se tančilo

01. 12. 2022 Wyświetleń:39x

I ve všední dny je v adventním městečku na náměstí rušno. Ve středu vpodvečer ovládly pódium děti ze ZUŠ Jindřicha Pravečka a z DDM Damián. Mezi diváky zcela jistě převažovali rodiče a kamarádi vystupujících dětí, fandilo se, fotilo a natáčelo. ...

Lanškrounsko

Útulek Pet Heroes Lanškroun přijal do péče patnáct koček z kauzy Chýnov

Útulek Pet Heroes Lanškroun přijal do péče patnáct koček z kauzy Chýnov

31. 10. 2022 Wyświetleń:486x

Dne 25. října 2022 přijal útulek Pet Heroes do péče 15 koček ve velmi špatném výživovém a zdravotním stavu. Jednalo se o kočičky, které byly týrané v maringotce a okolí v obci Chýnov. Majitelka je zavírala do popelnice, věznila, házela s nimi o zem a nedá...

Pozvánky

Orlickoústecko

Policisté pátrají po cestujících z havarovaného autobusu

Policisté pátrají po cestujících z havarovaného autobusu

12. 11. 2022 Wyświetleń:383x

K dopravní nehodě došlo v úterý 8. listopadu 2022 o půl osmé ráno v České Třebové v ulici Na Drahách. Autobus, který směřoval k sídlišti Lhotka, narazil do sloupu elektrického vedení.

180525 mzmNa startu Malého závodu míru AVX 2018 dnes stanul rekordní počet 153 závodníků z České republiky, Polska, Slovenska, Maďarska a Finska. Trať první etapy měřila 47 km a byla hodně náročná hlavně kvůli kopcům, závodníky navíc čekaly tři horské a dvě rychlostí prémie. "Po první horské prémii se peloton rozdrobil a boj na prémiích to dokonal, takže se závodníci rozpadli do značné vzdálenosti," komentoval průběh etapy ředitel závodu Jiří Dvořák.

S potěšením konstatoval, že po dlouhé době je v Česku konečně velká základna závodníků. "V tom vidím posun a mám z toho radost," dodal.

Vítězem první etapy se stal čtrnáctiletý Daniel Mráz z Uničova. Danielova maminka sice pochází z Lanškrouna, ale shodné příjmení s Jiřím Mrázem, který patřil ke skalním pořadatelům zdejších závodů, je pouze náhoda. Danielovým dědečkem je Josef Stassiowski, který měl z vnukova úspěchu upřímnou radost.

Daniel jede v Lanškrouně už potřetí a zdejší prostředí dobře zná. Po dojezdu řekl: "Sice mě dneska trochu bolelo koleno a záda, ale šlo to. Celou dobu jsem se pohyboval vepředu a snažili jsme se zachytávat ty úniky a nějaký taky vytvářet, ale většinou nás sjeli. Před třetí vrchařskou prémií tam trochu poodjeli, ale pak jsme to sjeli a už to bylo dobrý," uzavřel zhodnocení své vítězné jízdy. 

Malý závod míru je určen pro starší žáky narozené 2004-5 a vybrané mladší žáky ročníku 2006 a dále pro kadetky narozené 2002-3 a vybrané kadetky ročníku 2004.

Text: Marie Hrynečková
Foto: autorka a Martina Brýdlová


Výsledek 1. etapy dlouhé 47 km
Trasa: Lanškroun - Mariánská hora, Horní Čermná - Dolní Čermná - Verměřovice - Mistrovice - Verměřovice - Bystřec - Výprachtice - Nepomuky - Lanškroun.

1. Daniel Mráz, UNI - TJ Uničov
2. Adam Seeman, TSL - TJ STADION Louny
3. Mirek Muller, OLO - MAPEI MERIDA Kaňkovský

 

Dresy:
Žlutý trikot vítěze etapy - Daniel Mráz, TJ Uničov
Puntíkovaný trikot nejlepšího vrchaře - Štěpán Telecký, TFB-TJ FAVORIT Brno
Růžový trikot nejlepší kadetky závodu - Kristýna Burlová, TDP-DUKLA Praha

 


Časový program na sobotu 26. května:

9:00 hod. - Start i cíl 2. etapy u koupaliště v Lanškrouně, časovka jednotlivců do Jakubovic k borovici a zpět, start po 1 minutě, délka časovky 11,2 km
16:00 hod. - Start i cíl 3. etapy na náměstí J. M. Marků, délka etapy 42,2 km.
17:10 hod. - Předpokládaný dojezd prvních závodníků na nám. J. M. Marků


Foto:
1 - Ředitel závodu Jiří Dvořák zahajuje závod.
2 - Taneční vystoupení dívek z I. Z. Dance Studia.
3 - Závodníci připraveni na startu.
4 až 10 - Mezi čestnými hosty závodu byl i cyklistický veterán a trenér Zdeněk Hasman, vítěz Závodu míru 1964 Jan Smolík, Pavel Doležel, Vladimír Holeček, zástupce cyklistiky Polské republiky Waldemar Szolc a také radní Pardubického kraje Bohumil Bernášek.
11 a 12 - Motocyklisté zajišťují během závodu bezpečnost.
13 až 16 - Start na náměstí J. M. Marků.
17 až 21 - Křižovatka v Mistrovicích.
22 a 23 - Dojezd na náměstí v Lanškrouně.
24 - Vítězové etapy Daniel Mráz, Adam Seeman a Mirek Muller.
25 až 30 - Držitelé trikotů.