Vánoční stromy jsou v našem městě vybírány z dřevin, kterým již bylo vystaveno povolení ke skácení, nicméně v předvánočním období ještě naposledy zkrášlí hlavní náměstí a prostor před zámkem. Bez nich si v Lanškrouně advent už nedokážeme představit.
Na zámecké nádvoří, kde se odehrává valná část vánočního programu, byl dnes umístěn překrásně rostlý osmimetrový smrk, který původně vyrostl v areálu společnosti Komfi. Zde uvolnil místo budoucímu parkovišti.
Pro náměstí J. M. Marků byl vybrán dvanáctimetrový, nebývale rozložitý stříbrný smrk ze soukromé zahrady v Albrechticích. Pracovníci Technických služeb upravili z bezpečnostních důvodů ještě před instalací otvor pro jeho umístění, jeho hloubku zvětšili z dosavadních dvaceti centimetrů na čtyřicet.
Slavnostním rozsvícením vánočního stromu na náměstí J. M. Marků bude tento pátek v 16:30 hodin zahájen advent.
Marie Hrynečková
https://www.lanskrounsko.cz/pl/reportaz/4596-namesti-prostoupila-vune-vanocniho-smrku#sigProId7062b37686