Pozemek o rozloze 3 200 m2 v západní části města, který ještě v loňském roce patřil státu, mění majitele. Město Lanškroun jej odkupuje od Pozemkového fondu, aby jej obratem prodalo za stejnou cenu společnosti SCHOTT CR, s. r. o. Ta by zde měla začít už v polovině letošního roku stavět novou výrobní halu, s rozjezdem výroby počítá v září až říjnu roku 2017. „Město nám vyšlo vstříc až nadstandardně,“ řekl jednatel společnosti SCHOTT ing. Libor Peichl.
Tento rychlý postup při získání pozemku umožní lanškrounské společnosti Schott, která nyní zaměstnává asi 600 lidí z Lanškrouna a okolí, navýšit výrobu a během pěti let vytvořit dalších 300 pracovních míst. „Největší podíl budou tvořit operátoři, jsou to pracovníci montáže, obsluhy nejrůznějších linek, zařízení, kontrolních automatů apod.,“ upřesnil jednatel firmy.
Společnost Schott v Lanškrouně byla založena v roce 1993. Zabývá se výrobou sklokovových pouzder, což je v Lanškrouně tradiční výrobek (viz. výroba skleněných izolačních průchodek v bývalé Tesle). V roce 1998 postavila nový závod v průmyslové zóně směrem na Ústí nad Orlicí a nová budova na stávající areál naváže. Schott CR se stal podle Libora Peichla baštou výroby držáků do rozbušek airbagů.
Město pozemky od státu koupilo za cenu stanovenou znaleckým posudkem, tj. za 9.145.942 Kč a za stejnou cenu je prodává společnosti SCHOTT CR. Náklady spojené s prodejem i daň z převodu nemovitostí uhradí město. Tímto gestem vyjadřuje podporu zaměstnanosti ve městě Lanškroun a jeho okolí a deklaruje svůj zájem o rozvoj stávající prosperující firmy sídlící na jeho území.
„Jsem velice rád, že se nám podařilo na počátku loňského roku vytipovat pozemek v průmyslové zóně, který bylo možné následně získat. Zájemce o pozemek se objevil velice rychle a jsem rád, že se podařilo investora v Lanškrouně udržet. Pro město a okolí to bude znamenat nárůst pracovních míst a další rozvoj města," uvedl starosta města Radim Vetchý.
Marie Hrynečková
Zdroj a foto: tisková konference MÚ
https://www.lanskrounsko.cz/pl/reportaz/5664-schott-postavi-novou-vyrobni-halu#sigProIdffe942d267