Dobré odpoledne, je pátek 18.10.2019. Dnes má svátek Lukáš, zítra Michaela.

Příjemná atmosféra po skončení hlavního programuČtyři pěvecká sdružení vystupovala v sále lanškrounského zámku tuto sobotu 21. března: dvě z Lanškrouna a další ze Svitav a z Moravské Třebové. A po koncertu se zpěváci ještě družně bavili dlouho do noci. Návštěvníci konstatovali, že to opět byl koncert zanechávající silný dojem.

 

Zpívaly komorní pěvecký sbor KomoKrák ZUŠ Lanškroun, jehož členové mají průměrný věk 15 let a Lanškrounský smíšený sbor řízené sbormistryní Mgr. Vladimírou Jetmarovou, a hosté Pěvecké sdružení Dalibor Svitavy vedené PaedDr. Miroslavou Ducháčkovou, a Smíšený pěvecký sbor Fermáta z Moravské Třebové pod vedením Mgr. Antonína Havelky.
Koncert vyvrcholil společným vystoupením všech účinkujících sborů se třemi písněmi, z nichž tou závěrečnou byl spirituál Svatí pochodují.
Předkládáme několik snímků jak ze zkoušky před koncertem, tak z koncertu, a jako přídavek něco z následujícího společného posezení zpěváků v předsáli. I na tomto posezení se hrálo, a Fermáta vystoupila se záhadnými foukacími hudebními nástroji znějícími jako když se hraje na hřebínek přes hedvábný papír. Taky se hrálo na kytaru a snímky dokreslují, že hudebníci jsou všude jedna rodina.

Podle vyprávění přítomných jkt.
Foto František Černý, Robert Groschup, Pavel Honzal a Jindřich Cink.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.