Lanškroun

V adventním městečku se tančilo

V adventním městečku se tančilo

01. 12. 2022 47x

I ve všední dny je v adventním městečku na náměstí rušno. Ve středu vpodvečer ovládly pódium děti ze ZUŠ Jindřicha Pravečka a z DDM Damián. Mezi diváky zcela jistě převažovali rodiče a kamarádi vystupujících dětí, fandilo se, fotilo a natáčelo. ...

Lanškrounsko

Útulek Pet Heroes Lanškroun přijal do péče patnáct koček z kauzy Chýnov

Útulek Pet Heroes Lanškroun přijal do péče patnáct koček z kauzy Chýnov

31. 10. 2022 487x

Dne 25. října 2022 přijal útulek Pet Heroes do péče 15 koček ve velmi špatném výživovém a zdravotním stavu. Jednalo se o kočičky, které byly týrané v maringotce a okolí v obci Chýnov. Majitelka je zavírala do popelnice, věznila, házela s nimi o zem a nedá...

Orlickoústecko

170617 avxLanškrounská společnost AVX si v těchto dnech připomíná čtvrt století od svého založení. Vedení firmy si uvědomuje, že za úspěch vděčí hlavně schopnostem, zkušenostem, zodpovědnosti a pracovitosti svých zaměstnanců. Proto se rozhodlo ty, kteří pro AVX pracovali od samého začátku a pracují zde dodnes, pozvat 15. června na oslavu do Music baru Forea.

Je až neuvěřitelné, že celou dobu existence firmy jí zůstává věrná přibližně desetina současných zaměstnanců. K nim patří i současný ředitel Hynek Stejskal.

Ten každému ze svých kolegů osobně poděkoval za odvedenou práci a předal adresný dárek. Bylo znát, že s většinou lidí se dobře zná a ví, co konkrétního pro firmu udělali.

Slov uznání se lidé dočkali i od bývalého ředitele společnosti ing. Jiřího Skály. Zdůraznil, že úspěch AVX v České republice byl od začátku založen na šikovnosti a umu zdejších lidí. Nakonec řekl: „Přeji vám, abyste měli zajímavé nápady a myšlenky. Abyste na ně měli dostatek energie a abyste měli odvahu je prosazovat. A abyste měli trpělivost, protože zdaleka ne všechno se podaří prosadit hned.“

Dnešní lanškrounský závod AVX je špičkou ve výrobě tantalových kondenzátorů v celosvětovém měřítku. Je centrem vývoje a zavádění nových výrobků celé tantalové divize. Nabízí nejširší možnou škálu tantalových výrobků pro všechny aplikace nové řady výrobků. A nejen to. Zároveň poskytuje ostatním závodům AVX ve světe technologickou podporu, technický servis a pomoc s rozvojem informačních technologií. Tyto skutečnosti z něj dělají klíčového hráče jak uvnitř korporace, tak na světovém trhu.

O obrovském významu lanškrounského závodu svědčí fakt, že v roce 1992 pokrývala společnost AVX asi 8 procent celosvětového trhu tantalových kondenzátorů. Nyní, po čtvrt století, kdy sehrál stěžejní roli lanškrounský závod, je to více než 40 procent.  

Marie Hrynečková

 

Foto:

1 - Desetina současných zaměstnanců AVX pracuje ve firmě od samého začátku.

2 - Nejvýznamnější okamžiky firmy mapovaly vystavené roll-upy. Obrovská expanze, jakou zažila AVX v letech 1994 až 2000, nemá v regionu obdoby.

3 - Hynek Stejskal ve firmě "vyrostl", nyní je ředitelem společnosti.

4 - Dlouholetí zaměstnanci ho znají ještě z dob, kdy pracoval na dílně.

5 - Ing. Jiří Skála byl u samého zrodu firmy a právem ji může považovat za své dítě. Rozloučil se s ní před pěti lety.

6 - Přítomné zaměstnance pozdravil jménem celé korporace Seroj Zadoorian. "Rád bych vám poděkoval u příležitosti vašeho významnému výročí za přínos, kterým jste přispěli k úspěchu firmy AVX," řekl.

7 a 8 - Na uplynulé čtvrt století i perspektivní budoucnost lanškrounské AVX si připili jak hosté, tak zaměstnanci.

9 - Ing. Stanislav Zedníček je celé roky vedoucím vývoje. Informoval o tom, jak se postupně mění výrobní náplň lanškrounského závodu - z velkých objemů standardních tantalů se přesouvá k novým řadám speciálních výrobků. Za některé získala společnost ocenění Elektra, např. v roce 2005 za OxiCap, v roce 2010 za vysokonapěťový tantalový polymerní kondenzátor řady TCJ a předloni za vysokonapěťový polymerový hermeticky utěsněný kondenzátor řady TCH.

10 - Hynek Stejskal osobně poděkoval a předal dárek každému z přítomných kolegů.

11 a 12 - Lidé si rádi ještě nějaký čas poseděli a popovídali.