Lanškroun

Lanškroun: Viděli jste střet chodce s vozidlem?

Lanškroun: Viděli jste střet chodce s vozidlem?

13. 09. 2023 2518x

K dopravní nehodě mělo dojít v sobotu 9. září 2023 v Lanškrouně před 21. hodinou. V křižovatce ulic Husova a Lázeňská, poblíž domu č. p. 40, mělo dojít ke střetu chodce s neznámým černým osobním vozidlem zn. BMW. ...

Lanškrounsko

Už jste četli Lidumila?

Už jste četli Lidumila?

16. 09. 2023 650x

Lidumil je člověk, který má rád ostatní lidi a snaží se jim pomáhat. Je to také jméno, prostřední jméno, Josefa Lešikara, který stojí za jednou z vystěhovaleckých vln z Lanškrounska do Texasu. A je to také kniha, která vás vezme do Nepomuk v druhé polovin...

Orlickoústecko

Při nehodě na rovném úseku u Opatova zemřel mladý muž

Při nehodě na rovném úseku u Opatova zemřel mladý řidič

22. 08. 2023 13398x

Oznámení o havárii vozidla na silnici I. třídy č. 43 přijalo operační středisko dnes ráno ve 2:21 hodin. Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla zn. BMW jel ze směru od Opatovce na Svitavy a z dosud nezjištěných příčin vyjel ze silnice a narazil do stromu...

170919 sponzoriLanškrounská Kopa spojená s Městskými slavnostmi, kdy se 8. a 9. září sešlo v centru města bezmála šest tisíc lidí, by se neobešla bez štědrých sponzorů. Letos bylo ochotno tuto dvoudenní akci podpořit přes třicet firem, přičemž generálním sponzorem pátečního programu byla firma SOMA a generálním sponzorem sobotního programu se stala společnost AVX. Obě firmy letos slaví 25. výročí od svého vzniku.


SOMA

Lanškrounská rodinná firma SOMA, založená v roce 1992, v letošním roce slaví 25 let výročí od svého založení. Ambicí firmy je vyvíjet a vyrábět špičkovou technologii pro potisk obalů. Za dobu svého působení na trhu se společnosti podařilo expandovat již na všechny světadíly, svoji produkci vyváží do 58 zemí světa. Má vybudovanou celosvětovou síť obchodních zástupců a ve světovém měřítku se řadí mezi TOP 5 firem v oboru obalového průmyslu zaměřeného na flexotisk. Patří tak mezi absolutní světovou špičku v oboru, s konkurencí pouze ze západního světa.

Se svými 220 zaměstnanci realizuje kompletní výrobu počínaje vlastním vývojem, finální montáží až po servisní podporu po celém světe. Výrobní program společnosti SOMA zahrnuje flexografické tiskové stroje s centrálním válcem, montážní stolice, podélné řezačky, laminátory a vysekávací automaty.

Za jejím úspěchem stojí tvrdá práce a přesvědčení, že vytyčené cíle dávají smysl – nebýt pouze „montovnou“, ale vyvíjet vlastní produkt s vysokou přidanou hodnotou a rozhodovat o své budoucnosti. „Naší touhou není jen vyrábět, ale především vyvíjet. Lidé s inovativním přístupem mají v mé firmě jasnou budoucnost, která přináší perspektivní budoucnost i celé firmě,“ říká majitel a zakladatel firmy Ladislav Verner.

U příležitosti 25. výročí založení společnosti a také městských oslav Lanškrounská Kopa uspořádala firma SOMA Den otevřených dveří pro veřejnost, který navštívilo více než 800 zájemců.

 

 

AVX Czech Republic s.r.o., závod v Lanškrouně

V letošním roce oslavuje společnost AVX Czech Republic s.r.o. 25. výročí založení. Její počátky jsou úzce spjaty s elektrotechnickou tradicí v Lanškrouně. Vznik této společnosti v roce 1992 byl logickým a úspěšným vyústěním spolupráce firmy AVX Corporation a Tesly Lanškroun, tehdejšího výrobce součástek pro elektroniku. AVX Corporation se sídlem v Jižní Karolině v USA, člen skupiny Kyocera, je přední světový výrobce pasivních elektronických součástek, a svým tržním podílem významným hráčem ve všech částech světa v této oblasti. Nyní pokrývá přes 30 % světového trhu tantalových čipových kondenzátorů.

Dceřiná AVX Czech Republic s.r.o. má v současné době v České republice závody v Lanškrouně, v Bzenci a v Uherském Hradišti, a zaměstnává přes 2500 pracovníků, z toho více než 150 špičkových techniků, technologů a vývojářů.

Lanškrounský závod firmy AVX je specializovaný na vývoj a výrobu celé škály tantalových elektrolytických kondenzátorů, které najdeme prakticky ve všech produktech dnešního světa, od mobilních telefonů a počítačů, přes automobily, průmyslové stroje, letadla až po vesmírné technologie. Místní závod se velkou mírou podílí na vedoucím postavení firmy v tantalových kondenzátorech na světovém trhu a výrobky vyvinuté a zavedené v Lanškrouně získaly řadu světově uznávaných ocenění.

AVX v Lanškrouně po celou dobu své existence významně přispívá k rozvoji města a okolí. Připomeňme například významnou investici na úpravu Jiráskova náměstí ve městě. Podpora směřuje do zdravotnictví, kultury, sociálních služeb a dalších aktivit. V devadesátých letech byl lanškrounský závod klíčovým přínosem pro udržení zaměstnanosti a odborníků na Lanškrounsku. V současné době obecného kritického nedostatku především technicky vzdělaných a zkušených pracovníků chce firma více investovat do podpory škol a zejména do technického vzdělávání v regionu a taktéž do podpory atraktivity regionu. V tomto směru úzce spolupracuje s vedením města Lanškroun.

 


Sponzory Lanškrounské Kopy a Městských slavností byly také společnosti:

Forez s.r.o, Pardubický kraj, INA Lanškroun s.r.o., Vodovody a kanalizace Jablonné nad Orlicí a.s., ADOR CZ s.r.o., fortell s.r.o., Hervis sports, Jatka Lanškroun s.r.o., HaS Lanškroun s.r.o., KOMFI Engineering s.r.o., Forea s.r.o., LUX-Ident s.r.o., Melitrade a.s., Onemark.cz, Pekařství Sázava s.r.o., SCHOTT s.r.o., STEPA s.r.o., Wendell electronics a.s., Bromach spol. s r.o., Schaeffler, Kamenictví Picek a spol., Elektro KSK společnost s r.o., Qanto, Stepa, Sulak Glass Working Machinery, Schott, Sanela, MAN s.r.o., ORSO, Crussis, Drup.

Text: Marie Hrynečková s použitím tiskových zpráv
Foto: autorka, Vladimír Křivka a Vojta Šprync