Dobré dopoledne, je pondělí 23.9.2019. Dnes má svátek Berta, zítra Jaromír.

180427 rybnikKolem Dlouhého rybníka panuje stavební ruch, a to i o víkendu, aby se všechny plánované práce stihly do konce května. "Cílem je vybudovat příjemný prostor pro odpočinek, sport a rodinné výlety,“ říká starosta Radim Vetchý. Někteří lidé se domnívají, že v místě u hlavní silnice, kde byly nedávno zbourány šatny (později diskotéka), se chystá vybudování bazénu. V tomto případě je asi přání otcem myšlenky, protože bazén se tady skutečně neplánuje. Plocha by měla být jen srovnána a zatravněna.

Pracuje se na zcela jiných místech. Právě probíhající revitalizace koupaliště zahrnuje:
- výstavbu vstupního portálu
- opláštění stávajícího objektu minigolfu
- veřejné osvětlení
- dřevěné dělící prvky
- dřevoocelová svodidla podél silnice na hrázi rybníka
- změnu povrchu cesty pro pěší podél pláže rybníka Dlouhý

Celkové náklady jsou 2 468 400 včetně DPH, zakázku získala firma Petr Coufal z Němčic. Termín dokončení je stanoven do 31.5.2018.

Vstupní portál
Revitalizace koupaliště má za úkol zušlechtit vstupní prostor koupaliště a zároveň podél Dlouhého rybníka zvýšit bezpečnost silničního provozu a především chodců. Konstrukce vstupního portálu je navržena z dřevěných trámů ze sibiřského modřínu, kotvena a ztužena ocelovými prvky. Hlavní portál bude doplněn výpalkem z plechu ve tvaru koruny s nátěrem v odstínu kovářské černi. V průchozí části portálu bude umístěn kamenný blok z pemrlované žluté žuly zabraňující vjezdu motorovým dopravním prostředkům. Ve vstupní části u minigolfu turista najde základní informace o městě i lokalitě, do které zde bude vstupovat. Součástí portálu bude osvětlený panel pro umístění informačních materiálů.

Dřevoocelové svodidlo
Po vykácení stromů na hrázi se lidé obávají, že strana k rybníku je příliš otevřená a že je to nebezpečné. Proto bude podél komunikace na hrázi rybníka umístěno svodidlo. Svodnice vyrobené z dřevěné kulatiny o průměru 220 mm, délky 1,995 m se připevní na sloupky, které budou osázeny po 2 metrech.

Účelová cesta pro pěší
Na cestě se nyní intenzivně pracuje. Je z hutněné vápencové drtě a je navržena v celkové délce 150,36 m a šířce 2,2 m.

Veřejné osvětlení

 

 


Molo - samostatná investiční akce

Na vodě bude v nejbližších dnech umístěno molo, které nahradí staré a nefunkční. Sestava mola bude tvořena pěti železobetonovými plováky s jádrem z extrudovaného  polystyrenu o rozměru 6 x 2 x 0,9m (délka, šířka, výška) sestavené do tvaru písmena „T“. Jednotlivé moduly budou mít samostatnou plovatelnost a nepotopitelnost a ponor každého jednotlivého modulu nepřesáhne 0,5m. Ponor tohoto mola jako celku bude taktéž v rozmezí do 0,5m. Betonové plováky budou vyrobeny z betonu, nosná i třmínková výztuž bude vyrobena z oceli. Celkové rozměry sestavy budou 18 x 6 x 0,9m.

Pochozí povrch bude v přírodním povedení z masivního dřeva sibiřský modřín. Toto koupací molo bude ukotveno ke břehu po obou stranách zajišťovacími lany o dostatečné síle a délce s navijáky tak, aby byla celá sestava dostatečně zajištěna proti pohybu. Pro plynulý přechod mezi betonovou podestou a molem bude použita pochozí lávka nerezové konstrukce v povrchové úpravě z masivního dřeva typu sibiřský modřín bez povrchové úpravy. Ze stejného materiálu bude tvořen i všechen ostatní pochozí povrch celého mola.

Protější strana mola bude dostatečně ukotvena minimálně třemi kusy řetězů dostatečného průměru a délce o hmotnosti minimálně 500 kg tak, aby byla celá sestava dostatečně zajištěna proti pohybu.

Toto koupací molo bude vybaveno skládacím nerezovým koupacím žebříkem se čtyřmi stupni, 10 kusy nerezového vazáku o Ø 210mm k vyvazování loděk. Sestava bude opatřena po obou stranách lanovým zábradlím v dostatečné délce (nejméně 3m) vyvázaném na nerezových sloupcích tak, aby bylo dostatečně zabezpečeno proti přepadnutí do vody a skákání do vody v malé hloubce. Kupní cena mola je Kč 817.419  bez DPH.

Marie Hrynečková
Zdroj: tiskové zprávy MÚ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.