Dobrý podvečer, je středa 23.1.2019. Dnes má svátek Zdeněk, zítra Milena.

180508 lavkaLávka pro turisty, běžce a cyklisty, která vede podél lanškrounských rybníků, byla v neděli poškozena. Několik prken popraskalo pod kopyty koně. Na nebezpečnou situaci upozornila na Facebooku Pavlína Málková, následně městská policie na zničený úsek upozornila výstražnou páskou. „Hned v pondělí jsme na radě města uložili investičnímu odboru nahradit lávku v havarijním stavu novou lávkou,“ sdělil starosta Radim Vetchý.


Už je známé i to, kdo neodhadl nosnost lávky a vjel na ni s těžkým koněm: „Viníka se podařilo dopátrat Pavlíně Málkové. Dotyčná slečna se nám již ozvala, omlouvá se a nabízí součinnost. Zvážíme, jakým způsobem to budeme řešit,“ uzavírá Radim Vetchý.

MB
Foto: Pája Málková, Facebook

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+4 #3 Jaruna 2018-05-09 17:19
Dobrý den,
jelikož tam chodím denně, v pondělí jsem kontrolovala stav poškozené lávky, bohužel v dezolátním stavu nejsou jen příčky, ale celý nosný rám! V první chvíli mě napadlo, že tam projela těžší motorka, prošel tam tedy kůň....Vše je vyhnilé a v tomto stavu je to zde již delší dobu. Je pravda, že v minulosti se vyměnilo několik příček za nové, ale nic to neřešilo. Pro takovou to lávku do bažiny je zapotřebí použít zcela jiné dřevo, než zde bylo navrženo....! Uvidíme, zda-li bude lávka řešena horkou jehlou nebo se postaví dřevěnná lávka z kvalitního dřeva. Je to k pousmání: vchod do našeho koupaliště má být zbudován z pravého sibiřského modřínu.....co bude použito na novou lávku...?
0 #2 bubeník 2018-05-09 06:43
Havarijní stav prkýnek oznámit na MěÚ. Tam se přijme usnesení a prkýnka se vymění. Respektive se nevymění, vymění je TS. A konečně je nevymění ani TS, budou je muset vyměnit pracovníci TS.
+2 #1 emil 2018-05-08 19:00
Každý rok v květnu procházím kolem rybníků,stav některých prken na hranici nosností normálního člověka natož koně,nelíbí se mi také nepořádek po bezdomovcích v okolích lesích.