Dobré ráno, je úterý 15.10.2019. Dnes má svátek Tereza, zítra Havel.

180527 motosrazMotobanda Lanškrounska z.s. vás srdečně zve na již 3. ročník charitativního motosrazu v Lanškrouně, který se koná již tento víkend 1. - 3. června.

V prvním ročníku jsme díky sponzorům a návštěvníkům předali 50 000 Kč Míšovi Urbanovi na jeho léčbu spojenou s jeho nemocí zvanou hydrocefalus. Druhý ročník byl ještě úspěšnější.

Tentokrát jsme předali 48 000 Kč Míšovi Faltusovi – částku potřebnou na měsíční klimterapii v lázních Klímkovice, přispěli jsme také 15 000 na podpůrné pomůcky Domovu pro seniory a 5 000 jsme věnovali nemocné dívence Kristýnce Trojanové.

Letos chceme pomoci desetileté Natálce Ježkové ze Žichlínka. Natálka je dívenka s DMO (dětská mozková obrna), konkrétně trpí spastickou diparézou – má ztuhlé a trvale stažené svaly na dolních končetinách. Natálka také trpí středně těžkou mentální retardací a strabismem (šilhavost).

Natálka se narodila jako zdravé miminko. Když jí byl 1 rok, zemřela jí maminka na náhlé selhání srdce. Kolem 2 let jí byla diagnostikována DMO spastická diparéza. Natálka také absolvovala operaci svalů očí. Ve 4 letech následovala další operace – tentokrát obou achilovek.

Natálčin život se neobejde bez kompenzačních pomůcek, jakými jsou různé druhy ortézek, speciální tříkolka, na které Natálka velice ráda jezdí, dále invalidní vozík na výlety do přírody a do zoo, a také auto, kterým Natálka jezdí každý den do školy a zpět, na rehabilitace a na různá vyšetření (Svitavy, Česká Třebová, Litomyšl, Brno).

V současné době je Natálka po operaci – uvolnění svalů pod levým kolenem. Natálka by tak měla nohu natáhnout úplně a ulevit si tím při chůzi. Celý únor byla Natálka v Jánských Lázních se svou druhou maminkou, kde intenzivně rehabilitovala pod vedením fyzioterapeutů (ergoterapie, magnetoterapie, nácvik chůze na přístroji Erigo). Cvičení nese ovoce – Natálka se již nebojí postavit (s oporou) a dělá první krůčky. Lázně jsou však Natálce propláceny pouze 1x ročně. Do budoucna ji pravděpodobně čeká operace druhé nožky na uvolnění svalů pod pravým kolenem a snad ještě lepší chůze. Natálce chceme tedy přispět na další rehabilitaci v lázních.

To vše pod heslem: Každý krok se počítá! Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás!


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.