Lanškrounsko

V Rudolticích už jsou vánočně naladěni

V Rudolticích už jsou vánočně naladěni

26. 11. 2023 614x

V selském stavení v Rudolticích jsme se o tomto víkendu opět přenesli do dávných dob, kdy zdejší obyvatelé slavili Vánoce skromnými pokrmy.

Pozvánky

2. až 4. prosinec - Vánoční prodejní výstavka

2. až 4. prosinec - Vánoční prodejní výstavka

13. 11. 2023 272x

Zveme vás na Vánoční prodejní výstavku prací členů místní organizace Lanškroun Svazu tělesně postižených Lanškroun, která se bude konat od 2. do 4. prosince v Domově pro seniory.

Orlickoústecko

Srážka vlaků v České Třebové

Srážka vlaků v České Třebové

03. 12. 2023 3694x

Dnes v 5:53 byla na tísňovou linku oznámena srážka dvou nákladních vlaků za stanicí Česká Třebová. Dle prvotních informací o počtu zraněných se mělo jednat o 2 osoby. Na místo vyrazila profesionální jednotka z Ústí nad Orlicí a jednotka správy železnic Če...

180929 raceNávštěvníci lanškrouských rybníků budou mít další možnost aktivního vyžití v podobě tréninkového hřiště Gladiator race. Nevyužitá plocha bývalého hasičského cvičiště v lokalitě u lanškrounských rybníků se v těchto dnech mění v tréninkové hřiště s prvky překážek ze soutěží běžeckého překážkového závodu Gladiator race.

Tréninkové hřiště má obsahovat 6 překážek. Celá sada je vyrobena ze dřeva a skládá se ze dvou velkých víceúčelových boxů o rozměru 4 m x 6 m, vysoké zdi vytvořené z klád, která má 2 m na výšku a 4 m na šířku, osmi přeskokových překážek umístěných za sebou zabudovaných do země o výškách 70 cm a 150 cm, dřevěného rámu s pneumatikami a překážkou pro plazení, která prozatím chybí. Podél pozemku určeného pro projekt vede běžecká trasa, na které budou v budoucnu umístěny další prvky.

„Projekt tréninkových prvků pro Gladiator race v rámci běžeckých okruhů je projektem, který jsme dlouhodobě připravovali. Jsem proto velice rád, že byl podpořen dotací z Pardubického kraje a věřím, že přispěje k ještě větří oblibě běžeckých okruhů u sportovců z Lanškrouna i okolí. Chtěl bych poděkovat především iniciátorům tohoto projektu, kterými jsou nadšenci pro tento sport z Lanškrouna i zaměstnancům úřadu města, kteří se projektu věnovali," okomentoval vznik nového hřiště starosta města Radim Vetchý.

Při pořádání závodů GLADIATOR RACE jsou překážky vždy po jejich ukončení demontovány. Město Lanškroun je tedy prvním městem v České republice, které tyto překážky bude mít zabudované napevno, a budou přístupné celoročně. V budoucnu by další překážky byly umístěny na dalších kilometrech běžeckých tras.

Na projekt byla poskytnuta dotace z programu Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji.

Zdroj: tisková zpráva MÚ

 

Foto překážek:
1 - Tréninková konstrukce.
2 - Stěna.
3 - Přeskok.
4 - Pneumatiky.
5 až 8 - Překážkový box.