Lanškrounsko

Volby: V některých obcích je už rozhodnuto, v Lanškrouně má hlasovací lístek dvě strany

Volby: V některých obcích je už rozhodnuto, v Lanškrouně má hlasovací lístek dvě strany

15. 09. 2022 1667x

Zatímco v některých obcích na Lanškrounsku je pouze jedna podaná kandidátka a o budoucích zastupitelích je tak rozhodnuto dřív, než volby vůbec začaly, v Lanškrouně kandiduje tolik stran, že se nevešly na jednu stranu hlasovacího lístku. Pokud tak volič c...

Pozvánky

25. září - běh na 8 km Heřmanická osmička

25. září - běh na 8 km Heřmanická osmička

15. 09. 2022 101x

Srdečně vás zveme na již tradiční závod v přespolním běhu - Heřmanickou OSMIČKU 2022, která se koná v neděli 25. září na místním hřišti.

Orlickoústecko

Nejlepšími podnikateli Pardubického kraje jsou Lenka Bačová a SOLEA CZ

Nejlepšími podnikateli Pardubického kraje jsou Lenka Bačová a SOLEA CZ

16. 09. 2022 354x

Společnost SOLEA CZ z Rybníku (Česká Třebová) se zabývá výrobou plastových a kovových dílů a zaměstnává lidi s hendikepem. Živnostnice Lenka Bačová z Chrudimi je interiérová designérka. To jsou letošní držitelé prestižního ocenění IBM ...

180929 raceNávštěvníci lanškrouských rybníků budou mít další možnost aktivního vyžití v podobě tréninkového hřiště Gladiator race. Nevyužitá plocha bývalého hasičského cvičiště v lokalitě u lanškrounských rybníků se v těchto dnech mění v tréninkové hřiště s prvky překážek ze soutěží běžeckého překážkového závodu Gladiator race.

Tréninkové hřiště má obsahovat 6 překážek. Celá sada je vyrobena ze dřeva a skládá se ze dvou velkých víceúčelových boxů o rozměru 4 m x 6 m, vysoké zdi vytvořené z klád, která má 2 m na výšku a 4 m na šířku, osmi přeskokových překážek umístěných za sebou zabudovaných do země o výškách 70 cm a 150 cm, dřevěného rámu s pneumatikami a překážkou pro plazení, která prozatím chybí. Podél pozemku určeného pro projekt vede běžecká trasa, na které budou v budoucnu umístěny další prvky.

„Projekt tréninkových prvků pro Gladiator race v rámci běžeckých okruhů je projektem, který jsme dlouhodobě připravovali. Jsem proto velice rád, že byl podpořen dotací z Pardubického kraje a věřím, že přispěje k ještě větří oblibě běžeckých okruhů u sportovců z Lanškrouna i okolí. Chtěl bych poděkovat především iniciátorům tohoto projektu, kterými jsou nadšenci pro tento sport z Lanškrouna i zaměstnancům úřadu města, kteří se projektu věnovali," okomentoval vznik nového hřiště starosta města Radim Vetchý.

Při pořádání závodů GLADIATOR RACE jsou překážky vždy po jejich ukončení demontovány. Město Lanškroun je tedy prvním městem v České republice, které tyto překážky bude mít zabudované napevno, a budou přístupné celoročně. V budoucnu by další překážky byly umístěny na dalších kilometrech běžeckých tras.

Na projekt byla poskytnuta dotace z programu Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji.

Zdroj: tisková zpráva MÚ

 

Foto překážek:
1 - Tréninková konstrukce.
2 - Stěna.
3 - Přeskok.
4 - Pneumatiky.
5 až 8 - Překážkový box.