Lanškroun

Vypuštěný rybník přilákal ptačí obyvatele

Vypuštěný rybník přilákal ptačí obyvatele

14. 09. 2021 429x

Nové hnízdící ptačí druhy přilákal Krátký rybník, protože zůstal letos vypuštěný kvůli opravě hráze. Mezi jeho nové obyvatele patří kulík říční. Už v poslední březnový den mohli lidé vidět první tři jedince. ...

Lanškrounsko

Hasiči likvidovali následky nehody motocyklisty i převráceného traktoru

Hasiči likvidovali následky nehody motocyklisty i převráceného traktoru

17. 09. 2021 284x

K převrácenému traktoru do Cotkytle vyjížděly 15. září pozdě odpoledne tři jednotky hasičů. Při cestě k zásahu ještě jednotka hasičů z Lanškrouna zasahovala u nehody motocyklisty, který havaroval v zatáčce z Lanškrouna na Mezilesí u „Laudonu“. ...

Pozvánky

18. září - Dny evropského dědictví v Lanškrouně

18. září - Dny evropského dědictví v Lanškrouně

18. 09. 2021 142x

V rámci Dnů evropského dědictví připravilo Městské muzeum Lanškroun na sobotu 18. září tradiční akci, kterou v 15 hodin zahájí na nám. A. Jiráska Trubači z Lanškrouna.

Orlickoústecko

180929 raceNávštěvníci lanškrouských rybníků budou mít další možnost aktivního vyžití v podobě tréninkového hřiště Gladiator race. Nevyužitá plocha bývalého hasičského cvičiště v lokalitě u lanškrounských rybníků se v těchto dnech mění v tréninkové hřiště s prvky překážek ze soutěží běžeckého překážkového závodu Gladiator race.

Tréninkové hřiště má obsahovat 6 překážek. Celá sada je vyrobena ze dřeva a skládá se ze dvou velkých víceúčelových boxů o rozměru 4 m x 6 m, vysoké zdi vytvořené z klád, která má 2 m na výšku a 4 m na šířku, osmi přeskokových překážek umístěných za sebou zabudovaných do země o výškách 70 cm a 150 cm, dřevěného rámu s pneumatikami a překážkou pro plazení, která prozatím chybí. Podél pozemku určeného pro projekt vede běžecká trasa, na které budou v budoucnu umístěny další prvky.

„Projekt tréninkových prvků pro Gladiator race v rámci běžeckých okruhů je projektem, který jsme dlouhodobě připravovali. Jsem proto velice rád, že byl podpořen dotací z Pardubického kraje a věřím, že přispěje k ještě větří oblibě běžeckých okruhů u sportovců z Lanškrouna i okolí. Chtěl bych poděkovat především iniciátorům tohoto projektu, kterými jsou nadšenci pro tento sport z Lanškrouna i zaměstnancům úřadu města, kteří se projektu věnovali," okomentoval vznik nového hřiště starosta města Radim Vetchý.

Při pořádání závodů GLADIATOR RACE jsou překážky vždy po jejich ukončení demontovány. Město Lanškroun je tedy prvním městem v České republice, které tyto překážky bude mít zabudované napevno, a budou přístupné celoročně. V budoucnu by další překážky byly umístěny na dalších kilometrech běžeckých tras.

Na projekt byla poskytnuta dotace z programu Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji.

Zdroj: tisková zpráva MÚ

 

Foto překážek:
1 - Tréninková konstrukce.
2 - Stěna.
3 - Přeskok.
4 - Pneumatiky.
5 až 8 - Překážkový box.