Příjemnou noc, je středa 24.4.2019. Dnes má svátek Jiří, zítra Marek.

181013 ocrNa kladenském náměstí Starosty Pavla se konalo 3. otevřené mistrovství České republiky v OCR, dětského překážkového závodu. Zúčastnilo se ho více než 470 dětí z celé republiky a v kategorii dívek od sedmi do devíti let se prosadila Lanškrouňačka Sabina Šnýdrová.


Extrémní překážkové závody, zkráceně OCR, které jsou v České republice fenoménem několika posledních let, získávají značně na popularitě. Účastníci těchto akcí se musí na trati popasovat s náročným terénem a speciálními překážkami. Pro mladé závodníky byl v Kladně připraven okruh o délce 500 metrů, na kterém bylo čtrnáct překážek – pneumatiky, přeskakování klád, pavučina, síťové „áčko“, bahno, slackliny, nošení dřeva, ručkování, kluzké „áčko“ s lany, balanc, přelézaní sítě a na závěr vlna s dírami.


Dětský závod byl rozdělen do několika vln, ze kterých vždy postupovali první tři závodníci. Sabina běžela svůj první závod s chlapci a podařilo se jí vyhrát s velkým náskokem. Na finále si musela několik hodin počkat, protože se běželo až v podvečer. Sabina měla opět famózní start, vyběhla si dostatečný náskok, který i přes snahu ostatních závodnic dokázala udržet. I díky tomu, že všechny překážky zvládla bez jediné chybičky, se stala Sabina Šnýdrová novou mistryní republiky.

Pavlína Hajzlerová
Foto: FB Pavel Šnýdr, FB OCRA CZ

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.