Dobré ráno, je úterý 15.10.2019. Dnes má svátek Tereza, zítra Havel.

190224 svodidloV červnu 2018 byly zahájeny práce na rekonstrukci mostu na ul. T. G. Masaryka, která navazovala na modernizaci části silnice ul. T. G. Masaryka provedenou v předchozích letech.
Vlastní stavba, včetně provizorního přemostění pro pěší a úplné uzavírky mostu nad Třešňoveckým potokem trvala téměř do konce listopadu loňského roku.


Betonová svodidla, která jsou nyní na mostě instalována, zde byla umístěna jako provizorní řešení na základě stížností obyvatel, kteří bydlí v této lokalitě.

„Napojením na předchozí stavbu došlo k tomu, že podélný spád na vozovce je sice  minimální, nicméně v souladu s normou ČSN 73 6101. Voda z mostu odtéká, ale díky minimálnímu spádu přeci jen pomaleji, než by si občané a vlastnící přilehlých nemovitostí představovali. Proto byla do chodníkové části stavby dočasně umístěna betonová svodidla New Jersey, která ochraňují chodce před rozstřikující se vodou. V jarních měsících, za vhodných povětrnostních podmínek, bude před obrubník doplněn odvodňovací žlab, který odtok vody zrychlí a zabrání tvorbě kaluží,“ upřesňuje Ing. Milan Skýba, vedoucí oddělení inženýrinku, příspěvkových a dotačních programů Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Investorem stavby je Pardubický kraj, resp. Správa a údržba silnic Pardubického kraje. Zhotovitelem stavby je firma Chládek a Tintěra, Pardubice a.s..

Tisková zpráva MÚ

 

Zajímavostí je, že Třešňovský potok v tomto místě podtéká pod soukromým domem, který sice ze strany ulice vypadá neobydleně, ale obydlený je a jeho majitel používá vchod zezadu. "Ten objekt jako takový už byl na potoce založený. S opravou mostu končili na hraně tohoto soukromého domu," odpověděl na dotaz, jak se s touto skutečností stavebníci vypořádali, Jiří Zatloukal z odboru investic.

Marie Hrynečková

 

Foto:
1 - Betonové svodidlo chrání chodce před sprškou z kaluží od jedoucích aut a také fasádu růžového domu s prodejnou zahradní techniky.
2 - Nízký šedivý domeček soukromého majitele je přímo nad potokem. Část domku nemá základy, je umístěna pouze na betonovém podkladu.
3 a 4 - Domek, pod kterým protéká potok, zezadu.
5 - Takto vypadal prostor pod domkem předtím, než začala oprava mostu.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.