Lanškroun

Město Lanškroun nabízí k prodeji stavební parcely v lokalitě Za Střelnicí II.

Město Lanškroun nabízí k prodeji stavební parcely v lokalitě Za Střelnicí II.

18. 05. 2021 84x

Zastupitelstvo města na svém zasedání dne 5. května 2021 schválilo pravidla pro prodej parcel, podmínky elektronické dražby a vyvolávací ceny parcel. Prodej bude probíhat formou elektronické dražby, kdy se bude dražit právo na uzavření smlouvy o smlouvě b...

Lanškrounsko

Muzeum vydává 18. a 19. ročník vlastivědného sborníku

Muzeum vydává 18. a 19. ročník vlastivědného sborníku

12. 05. 2021 321x

V druhé polovině května již bude ke koupi čerstvé vydání vlastivědného sborníku Městského muzea Lanškroun. A co je obsahem tohoto dvojčísla?

Pozvánky

18. květen - Výstava Muzejní nej

18. květen - Výstava Muzejní nej

06. 05. 2021 276x

Výroční výstava v Městském muzeu Lanškroun (18. 5. – 22. 8. 2021) navazuje na vydání knihy Pojďte s námi do muzea a seznámí návštěvníky se zajímavými zrestaurovanými sbírkami, plány a fotografiemi města Lanškrouna a dalšími artefakty. ...

Orlickoústecko

Občanská poradna: „Na problémy nejste sami.“

Občanská poradna: „Na problémy nejste sami.“

15. 05. 2021 183x

Bezplatné poradenství občanům v nepříznivé sociální situaci nabízí Občanská poradna (dále OP), kterou provozuje Oblastní charita Ústí nad Orlicí od roku 2003.

200330 minarUž od 16. března rozvážejí restaurace Gourmet Lounge a Koupák denně kolem třiceti jídel lanškrounským záchranářům, hasičům, policistům a městským strážníkům. Vše zcela zdarma. Členové složek Integrovaného záchranného systému si mohou předem vybrat oběd či večeři z nabídky obou restaurací, a to jak polévku, tak hlavní chod.

Shodují se, že jídlo je výborné a přijde jim k chuti. Například na záchrance dnes měli k obědu kulajdu a guláš s bramboráčky.

Ti, kteří jsou v boji s koronavirem v první linii, se domluvili a dnes v podvečer, přesně po 14 dnech rozvozu, společně přijeli před restauraci Gourmet Lounge v Purkyňově ulici. Houkáním, blikáním a potleskem vyjádřili své poděkování za velkou podporu v době nouzového stavu.

Při této příležitosti i my za obyvatele Lanškrouna děkujeme záchranářům, hasičům a policistům za obětavost a odvahu, s jakou v této nelehké době přistupují ke své práci. Jim patří zase náš potlesk.

Text: Marie Hrynečková
Foto: autorka a Matěj Brýdl

 

Foto 6 a 10 - Překvapení majitelé restaurací Jan a Dana Minářovi a jejich a syn Jan.