Lanškroun

Který kluk nechtěl být jako malý popelářem?

Který kluk nechtěl být jako malý popelářem?

24. 03. 2023 915x

Lanškrounští předškoláci si mohli prohlédnout a vyzkoušet nejen popelářské auto, ale i veškerou další techniku, kterou jim 23. března předvedli zaměstnanci technických služeb během dne otevřených dveří. ...

Lanškrounsko

Pozvánky

24. březen - Začínají Farmářské trhy

24. březen - Začínají Farmářské trhy

21. 03. 2023 320x

Termíny konání farmářských trhů na náměstí J. M. Marků v Lanškrouně - každý sudý pátek 8 až 15 hodin:

Orlickoústecko

Silnice do Ústí bude zase uzavřená. Tři měsíce

Silnice do Ústí bude zase uzavřená. Tři měsíce

14. 03. 2023 1226x

Od 3. dubna do 30. června bude kvůli rekonstrukci opět uzavřena silnice mezi Lanškrounem a Ústím nad Orlicí. Stavební práce budou probíhat na posledním neopravném úseku, konkrétně mezi Skuhrovem a Knapovcem. ...

200506 albrechtVydáte-li se do údolí Moravské Sázavy, u vstupu určitě nepřehlédnete novou upoutávku v podobě 3,5 metru vysokého dřevěného Albrechta s lavičkou. Oba objekty byly instalovány v těchto dnech a zhotovil je zdarma, po dohodě s obcí Albrechtice, Mirek Novotný. Zajímavostí je, že k vyrobení Albrechta použil celkem šest druhů dřeva: klobouk je z dubu, hlava z lípy, tělo ze smrku, ruce z třešně, nohy z buku a boty z olše.

 

V tomto období je v Sázavském údolí opravdu nádherně, zelenají se a kvetou stovky rostlin. Najít můžeme například blatouchy, pampelišky, devětsily, lopuchy, kostivaly, svízele, rdesna, vzácněji i medvědí česnek a mnoho dalších bylin. 

V Albrechticích ani při nouzovém stavu nezapomněli na májku, kterou před budovou obecního úřadu postavili hasiči 1. května. Tentokrát se vztyčení májky, kterou zhotovil Antonín Baranovský, obešlo kvůli pandemii bez tradičního posezení spojeného s grilováním.

Před nedávnem byla v Albrechticích také opravena kaple sv. Anny, která se teď nad obcí krásně vyjímá.

Marie Hrynečková