Dobrý večer, je pondělí 19.10.2020. Dnes má svátek Michaela, zítra Vendelín.

200927 volbyUž za týden bude jasné, jak rozdali voliči v Pardubickém kraji karty. S nimi pak začnou hrát straničtí vyjednavači ve snaze vytvořit koalici. A jak ukázala situace před čtyřmi lety, kraj nakonec nemusí vést ten, kdo vyhrál volby. Vítězné hnutí ANO tehdy skončilo v opozici a na krajské vládě se dohodla ČSSD s Koalicí pro Pardubický kraj, ODS a hnutím STAN.


Tady je osm lídrů, z nichž pravděpodobně vzejde nový hejtman/hejtmanka (řazeno podle vylosovaných čísel stran):

200927 matouskovaSTAN - Ing. Michaela Matoušková, MPA, 41 let, starostka, ekonomka, Řečany nad Labem
Narodila jsem se a celý svůj život žiji v obci Řečany nad Labem. Jsem dcerou milovaných rodičů, kteří mi dali ten nejcennější dar - život a dosud mé cesty provází s láskou v srdci. Jsem i maminkou dospívající dcery, kterou se snažím vést poctivému a čestnému životu a vychovávám ji společně s mým partnerem - mužem, který mě provází devátým rokem mým životem a jsme těmi nejlepšími parťáky. Ve třiceti letech jsem se stala první starostkou obce a již třetí volební období se snažím zlepšovat úroveň žití v naší obci. I když jsem původním povoláním účetní a ekonomka vím, že vše se na peníze měřit nedá. Právě cit a empatie jsou těmi vlastnostmi, které mě provází již 41 let mým životem a díky nim mohu pomáhat i ostatním lidem.

Zdroj: STAN


200927 kortysODS a TOP 09 - Michal Kortyš, 58 let, senátor a náměstek hejtmana Pardubického kraje, Litomyšl
Michal Kortyš je politik a podnikatel. Ihned po revoluci začal podnikat v oboru elektromontážních prací. A jak se dostal do politiky? „Jako podnikatel a nezávislý jsem přijal místo na kandidátce ODS a byl zvolen zastupitelem města Litomyšl“. Do roku 2014 byl osm let starostou města Litomyšle na Svitavsku. Také ve volbách v roce 2014 byl lídrem strany a potřetí získal absolutně nejvíc hlasů ze všech kandidátů. ODS však skončila na druhém místě a Kortyš byl zvolen místostarostou města, kde působil až do roku 2018. V krajských volbách 2016 získal post zastupitele Pardubického kraje a následně se stal i náměstkem hejtmana. V roce 2018 kandidoval v senátním obvodě Svitavy ve volbách do Senátu Parlamentu ČR a stal se senátorem. Odpočine si především na rybách a na své chalupě ve švestkovém sadu. Když se švestky urodí, říká, že letos zůstane i na buchty.

Zdroj: ODS a TOP 09


200927 fadrnySPD - JUDr. Mgr. Tomáš Fadrný, 50 let, jednatel společnosti, Svitavy
Tomáš Fadrný více než polovinu svého profesního života působil na různých pozicích v rámci Policie České republiky, včetně služby u kriminální policie a útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Jeho posledním policejním působištěm byla funkce zástupce ředitele okresního ředitelství Policie Ćeské republiky ve Svitavách, a to v hodnosti podplukovníka. V téže době pracoval i jako člen Komise prevence kriminality ve Svitavách. Ochrana životů, zdraví a majetku občanů je jeho celoživotní prioritou.

Zdroj: SPD


200927 linekKoalice pro Pardubický kraj - Ing. Roman Línek, MBA, 56 let, 1. náměstek hejtmana Pardubického kraje, Pardubice
Vysokoškolské vzdělání úspěšně ukončil na stavební fakultě Českého vysokého učení technického v Praze v roce 1986. Dále absolvoval dvousemestrální postgraduální studium pro manažery na European Business School Praha (německo-česká soukromá škola). V letech 2010 – 2012 absolvoval čtyřsemestrální studium na CMI Praha (ESMA Barcelona) a získal titul MBA. V komunální politice se začal angažovat už v roce 1990, kdy působil osm let v zastupitelstva města Pardubice. V roce 2000 se stal na čtyři roky hejtmanem Pardubického kraje, v současnosti zastává funkci 1. náměstka hejtmana Pardubického kraje a je zodpovědný za investice, majetek a kulturu. V minulosti byl také 1. místopředsedou KDU-ČSL.

Zdroj: KDU-ČSL


200927 lebduskaPiráti - Bc. Daniel Lebduška, 31 let, výkonný ředitel společnosti, zastupitel města Chrudim, sládek
Daniel Lebduška vyrůstal v Chrudimi a vystudoval v Praze na Karlově univerzitě. Nyní opět žije s rodinou v Chrudimi.
Je lídrem Pirátů do Zastupitelstva Pardubického kraje, zastupitel města Chrudim, výkonný ředitel firmy IPC Team, krajský předseda Pirátů Pardubického kraje, marketér. V komunální politice se zaměřuje na problematiku privatizace městských vodárenských společností, hospodářskému rozvoji, možné digitalizaci a zatraktivnění veřejných institucí širší veřejnosti. Na krajské a celorepublikové úrovni se zajímá o hospodářský rozvoj, cestovní ruch, investice a finance. Ve volném čase rád vaří pivo, tráví čas s rodinou, čte fantasy knížky a sleduje hokej.

Zdroj: Piráti


200927 netolicky3PK - JUDr. Martin Netolický, Ph.D., 38 let, hejtman Pardubického kraje, vysokoškolský učitel, Česká Třebová
Narodil jsem se 22. září 1982 v Ústí nad Orlicí, avšak celý můj život je pevně spjatý s Českou Třebovou, kde jsem vystudoval místní gymnázium. Po jeho dokončení v roce 2001 jsem nastoupil na Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, kde jsem následně absolvoval také doktorské studium se zaměřením na finanční právo a finanční vědy. V rámci studia a následné pedagogické činnosti jsem se zaměřoval na oblast rozpočtového práva a financování územních samosprávných celků, což nyní uplatňuji v rámci vedení kraje a zodpovědnosti za oblast financí. Od roku 2008 jsem čtyři roku pracoval jako odborný asistent na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a již od roku 2002 se váže má spolupráce s tehdejším poslancem a později ministra pro místní rozvoj a hejtmanem Radko Martínkem.
V roce 2006 jsem poprvé uspěl ve volbách do zastupitelstva našeho města a stal se zastupitelem. Od roku 2008 jsem zastupitelem kraje, kde jsem v roce 2011 dostal na starost oblast zdravotnictví, ve kterém jsme nastartovali velké změny spojené především se stabilizací hospodaření a následnou fúzí pěti samostatných nemocnic do jedné společnosti. Od voleb v roce 2012 jsem již druhé funkční období hejtmanem našeho kraje se zodpovědností za rozpočet a finance. Pokud se mám ohlédnout zpět, tak bych osobně charakterizoval toto období jako snahu pomáhat rozvoji ve všech částech našeho kraje. Snažíme se rovnoměrně rozprostírat investice i do periferních oblastí regionu tak, abychom se nezaměřovali pouze na sídelní město našeho kraje. S nadsázkou svým kolegům někdy zdůrazňuji, že náš kraj není pouze od Svítkova po Černou za Bory, ale od Jevíčka a Králík až po Kojice a Třemošnici.

Zdroj: 3PK


200927 kolovratnikANO - Ing. Martin Kolovratník, 45 let, poslanec Parlamentu České republiky, Pardubice
Jsem šťastným manželem a tátou dvou kluků. Věřím, že jste o mně již slyšeli. Pracuji pro vás sedmým rokem jako poslanec za náš Pardubický kraj. Je to dlouhá doba a ledacos jsem se během ní ve „velké politice“ naučil. Podařilo se mi dosáhnout mnoha úspěchů pro náš kraj, které mu tak moc v posledních letech scházely. Většina mých nových zákonů pomohla zdejšímu regionu: mám zásluhu na zahájení výstavby dálnice D35 a modernizace železničního koridoru, na podpoře cyklistům, lepší práci STK nebo autoškol. A nemůžu zapomenout na investice, díky vytrvalé práci jsem s kolegy vybojoval pro náš kraj astronomické peníze na jeho rozvoj. Miliardy korun tak míří třeba do rekonstrukce nadjezdu a železniční lávky v Pardubicích, do dálnice D35 a souvisejících přivaděčů nebo do desítek cyklostezek a chodníků na území celého kraje.

Zdroj: ANO


200927 foldynaKSČM - Ing. Jan Foldyna, MBA, 64 let, místostarosta města Dašice, Dašice
Pracuje deset let, už třetí volební období, jako místostarosta města. Je zastupitelem Pardubického kraje osm let, poslední čtyři pracuje ve funkci předsedy finančního výboru zastupitelstva. I zde, v krajském zastupitelstvu, se mu společně s kolegy podařilo prosadit a podpořit řadu bodů z volebního programu KSČM, a to nejen v těch oblastech, které kraj přímo řídí – ve zdravotnictví, středním školství a učilištích, dopravě a v dopravní obslužnosti, ale i v dalších oblastech - sociálních službách, kultuře, cestovním ruchu, složkách integrovaného záchranného systému, podpory venkova, zemědělství, životního prostředí, atd. V komunální politice, ve městech a obcích, je podle něj krásné to, že výsledky práce vedení města a koaličních zastupitelů jsou vidět na každém kroku. V krajské politice jsou výsledky znát až s větším odstupem.

Zdroj: KSČMČTĚTE TAKÉ: ANO sází na štědré sliby, ČSSD na značku 3PK a ODS na spojení s TOP 09. Krajské volby se blíží

 

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.