Lanškroun

Na podzim bude v Lanškrouně otevřeno Lapidárium

Na podzim bude v Lanškrouně otevřeno Lapidárium

20. 04. 2021 203x

Sklepení městského muzea se dosud pro veřejnost otevíralo jedenkrát v roce. Na Mikuláše v něm totiž bývalo peklo a čerti tady zpovídali děti, zda byly celý rok hodné. To se letos změní, protože v prostorách vznikne Lapidárium. ...

Lanškrounsko

Požár roubenky ve Výprachticích

Požár roubenky ve Výprachticích

18. 04. 2021 1070x

Čtyřem jednotkám hasičů (Výprachtice, Jablonné nad Orlicí, Lanškroun a Stanice Lanškroun) byl 18. dubna v 13.55 hodin vyhlášen poplach. Hasiči spěchali do Výprachtic k požáru roubenky, po příjezdu na místo vycházel ze střechy kouř. ...

Pozvánky

Farmářské trhy se vracejí

Farmářské trhy se vracejí

16. 04. 2021 466x

Na náměstí J. M. Marků se budou opět konat každý sudý pátek farmářské trhy. Ty nejbližší můžete navštívit 23. dubna v době mezi 8 a 16 hodinou.

modelkyPro letošní módní show Boutique Sabrina zvolila majitelka Alena Němcová vskutku neobvyklé prostředí, a to showroom nové budovy firmy Soma. Moderátor Petr Vojnar známý z televizního pořadu „Nikdo není dokonalý“ uvedl téměř tříhodinový program, který se sice věnoval převážně módě, ale představil také velmi zajímavé hosty.


Dvojice The Robots, která se pyšní titulem mistrů světa z roku 2002, předvedla svoji elektric boogie. Do robotického světa vtáhla dokonce i diváky, které učila, jak se stát „vodičem“ či „vibrátorem“.
Bublinová show Matěje Kodeše nabídla bubliny snad všech rozměrů, velikostí a tvarů, čiré i bílé, obsahující cigaretový kouř. Jak uvedl moderátor, k rekordům Matěje Kodeše patří závodní kamion uzavřený do mýdlové bubliny a nejdelší bublinový tunel dlouhý 24,1 metru. Za zmínku také stojí pět živých tygrů uzavřených do jediné bubliny - tyto rekordy se Matěj Kodeš v Lanškrouně z pochopitelných důvodů překonat nepokoušel.
Zpěvák Sámer Issa a houslistka Pavlína Dubná předvedli nejen hudební vystoupení, ale během krátkého rozhovoru také prozradili, že oba připravují vydání vlastního nového CD.
Přehlídkové modely předváděly kromě dalších modelek i finalistka Miss České republiky z roku 2008 Romana Pavelková a Miss EURO 2008 Dominika Hužvárová. Návštěvníci mohli obdivovat kolekce hned několika značek, jež patří k trvalé nabídce Boutique Sabrina.
Kolekce Andrea Martini představuje mladistvou elegantní módu, které vychází z filozofie, že model by měl především upozornit na samotnou ženu. Značka Brodway se soustředí na osobnosti, které žijí nezávisle, moderně a nespoutaně. Je to móda mladá, stylová, trendy, cool a hlavně sexy.
Kolekce Steilmann jaro-léto 2013 nabídla čtyři barevná témata, a to blejzry, tuniky, šaty, sukně a barevné kožené bundy v dominantním červeném odstínu, dále vzory zvířecí srsti, téma s převažujícími geometrickými vzory a lehkou sportovní městskou módu.
Firma Kocman Praha se zabývá výrobou kožených oděvů a doplňků. Kromě návštěvnic Boutique Sabrina obléká také spoustu známých osobností české hudební scény, jako třeba Petra Koláře, Kamila Střihavku či skupinu Arakain.
Na přehlídce ani tentokrát nechyběla nová kolekce plavek značky Magistral. Žena jako šelma, ale i žena jako křehká květinka - tak by se dalo charakterizovat oblečení firmy D&A Jeans.
Oblečení na jaro a léto 2013 firmy W-Linie Valašské Meziříčí představilo návrhářskou tvorbu, která se promítá do unikátních limitovaných exkluzivních modelů vyráběných výhradně v České republice.
Módní show, v pořadí již šestou, tentokrát majitelka Alena Němcová s ohledem na industriální prostředí supermoderní budovy nezakončila plesovými a společenskými šaty, nýbrž zajímavou módou budoucnosti, a to Plastic fashion Petra Jelínka.


Marie Hrynečková