Dnes soutěžili místo dětí učitelé

technohratkyV projektu TECHNOhrátky soutěží v technických dovednostech obvykle žáci základních škol. Dnes při TECHNOhrátkách naruby si naopak manuelní činnosti v dílnách vyzkoušeli pedagogové základních škol a pracovníci Úřadu práce. Na vlastní kůži si totiž zakusili, co obnáší studovat na lanškrounské SOŠ a SOU obory nástrojař, mechanik elektrotechnik, kadeřník, kosmetička a knihař.

„Bylo úžasné sledovat, s jakým nasazením a pečlivostí poradkyně ÚP zapojují s pájkou v ruce diody a vyrábějí blikačku nebo tvarují kus plechu do lžíce na boty. A naopak – mnozí pánové si možná vůbec poprvé v životě vyzkoušeli, jaké to je natáčet vlasy na natáčky, zaplétat je do copánku nebo vystřihnout a složit z papíru ozdobnou krabičku,“ uvedl manažer projektu TECHNOhrátek Vladimír Zemánek.

Pedagogové základních škol a poradci na úřadech práce významnou měrou ovlivňují žáky při výběru střední školy, a tak se jim tyto praktické zkušenosti budou určitě hodit.

Největší zručnost při plnění jednotlivých úkolů předvedlo domácí družstvo složené ze zástupců škol z Lanškrouna a Tatenic a po zásluze získalo ovocný dort.

Marie Hrynečková

zdroj: tisková zpráva

Foto:

1 - Miloslav Parolek, ředitel ZŠ v Jevíčku vyrábí lžíci na boty

2 - Sabina Horklíková z Úřadu práce v Ústí nad Orlicí při výrobě blikače na 9ti voltovou baterku

3 - Iva Tomšová, ÚP Ústí nad Orlicí

4 - Vladimíra Lesenská, ředitelka Úřadu práce v Ústí nad Orlicí

5 - Michal Zelinka, učitel ZŠ Kunčina tvoří krabičku z papíru

6 - Vladimíra Zatloukalová ze ZŠ Třebařov rovněž při výrobě papírové krabičky

7 - Jitka Stránská, ZŠ Dobrovského, Hana Korejtková ZŠ Al. Jiráska, obě Lanškroun a Jana Žáková ze ZŠ Tatenice si vyzkoušely body art doslova na vlastní kůži