„Městské? autovrakoviště," táže se v úvodu e-mailové zprávy zaslané naší redakci čtenář webu Jan Novák. A dále píše: „Dnes jsem se vydal na procházku cyklostezkou Lanškroun - Mariánská hora. Všude krásný sníh, cyklostezka nevyhrnutá, co si více přát. Opět jako pokaždé jsem se musel zastavit u autovrakoviště, které jsem si dnes (15. ledna 2017 pozn. red.) v té nádheře nedokázal nenafotit a o fotografie se s vámi podělit.
Jeho historie se táhne již mnoho let spolu se sběratelskou vášní sběru autovraků pana majitele a moje snaha upozornit město také. Ale evidentně nikdo z kompetentních osob s tím nic neudělal... Ještě by se to možná dalo pochopit, pokud by se jednalo o soukromý pozemek, ale ona se část nachází i na městském - parcelní čísla jsou: 3079, 3180, 3214...“
Pisatel dále pokračuje rozsáhlým výčtem korespondence, vedené v této věci už od listopadu 2013 postupně se třemi odbory Městského úřadu Lanškroun a s velitelem městské policie. Ovšem bez kýženého výsledku. Z doložených mailů je patrné, že majitel odstavených nepojízdných vozů je v insolvenci, takže nemůže s žádným svým majetkem nakládat. K tomu je oprávněn insolvenční správce.
Tím je advokátka Mgr. Karolína Páchová, na kterou jsme se obrátili s žádostí o vysvětlení, jak lze tuto situaci řešit. A také s dotazem, zda mohou občané i město v dohledné době očekávat, že auta budou z výše uvedených pozemků odstraněna.
Její odpověď dává naději, že „vrakoviště“ už na jaře zmizí. Píše:
„Jako insolvenční správce pana Jindřicha Bureše na Váš dotaz sděluji, že v rámci probíhajícího insolvenčního řízení jsou činěny veškeré potřebné kroky k zpeněžení majetku sepsaného do majetkové podstaty dlužníka.
Dlužník několikrát na opakovanou výzvu správce přislíbil zajistit odsun autovraků z pozemků ve vlastnictví obce na jeho pozemky, avšak dosud tak neučinil.
S ohledem na probíhající soudní řízení bohužel nemohu sdělit podrobnější informace, nicméně předpokládám, že bychom měli být schopni zajistit likvidaci autovraků v jarních měsících tohoto roku,“ uzavírá vysvětlení, jak bude situace řešena, insolvenční správce Mgr. Karolína Páchová.
Text: Marie Hrynečková
Foto: Jan Novák
https://www.lanskrounsko.cz/en/bulletin/6654-nepojizdne-vozy-v-dt-by-mely-byt-odstraneny-na-jare#sigProId1e271068de