Juniorský závod Regionem Orlicka odstartoval (aktualizováno)

Juniorský závod Regionem Orlicka odstartoval

Cyklistický etapový závod juniorů Regionem Orlicka 2021 odstartoval 30. července vpodvečer z náměstí J. M. Marků v Lanškrouně. Na trať 1. etapy dlouhou 76,8 km vyrazilo 142 jezdců ze sedmi zemí - Německa, Belgie, Rakouska, Slovenska, Česka a po jednom závodníkovi z Finska a Velké Británie.

 

„Páteční etapa se povedla, počasí nám přálo, jel se třikrát okruh Výprachtice, Albrechtice, Lanškroun. Bohužel byla poznamenána několika pády. Všichni byli plní energie, závodí víc srdcem než hlavou a z toho pak někdy vyplývá nějaká nevyřešená dopravní situace. Jeden ze závodníků musel být dokonce hospitalizován, snad to není nic vážného, nechali si ho na pozorování. Těch pádů bylo několik, ale všichni ostatní pokračovali," zhodnotil zahajovací etapu ředitel závodu Petr Bucháček.

Pro vítězství si v této etapě dojel Kevin Genzmer z německého týmu Stevens Juniorenteam Thüringen, druhý byl Daniel Sporysch z českého týmu Romana Kreuzigera Cycling Academy, třetí byl opět Čech Matyáš Fiala z ČEZ Cyklo Team Tábor

 

 

Aktualizace 31. července

V sobotu v druhé etapě - časovce jednotlivců na trati Lanškroun-Nepomuky a zpět dlouhé 9,2 km byl nejrychlejší Pavel Novák z týmu TUFO Pardus Prostějov, druhý Moritz Hörandtner z rakouského týmu LRV Obezösterreich / Tirol a třetí Emilio Halbmayer z rakouského týmu Nariona Team Austria.

Od 15 hodin startovala v Jablonném nad Orlicí 3. etapa dlouhá 71 km, která vedla horským terénem přes Červenovodské sedlo, dále stoupala na druhou horskou prémii Zborov, třetí horskou prémii Crhov a čtvrtou horskou prémii Lázek. Po sjezdu do obce Tatenice trať pokračovala na Lubník a Sázavu do Lanškrouna.
„V této etapě se tolik nepadalo, závodníci už byli rozjetí, bojovali o vteřiny. Ty skupiny byly více natažené. Adam Seeman jel v úniku asi 30 km, udržel ten únik až do cíle i když s minimálním náskokem. Je to talentovaný závodník, jel krásně... hlavní skupina favoritů přijela pohromadě," okomentoval 3. etapu Petr Bucháček.
Ve třetí etapě zvítězil Adam Seeman z týmu Mix Team Stadion Louny, druhý byl Čech Matyas Kopecky z týmu Acrog-Tormans BC a třetí byl Daniel Sporysch z týmu Romana Kreuzigera Cycling Academy.

Do čtvrté nedělní etapy nastupuje ve žlutém dresu vedoucího jezdce Pavel Novák z týmu TUFO Pardus Prostějov. V bodovací soutěži jednotlivců vede Čech Matyas Kopecky z týmu Acrog-Tourmans BC, který nastoupí v dresu s modrými puntíky. Ve vrchařské soutěži je v čele a zároveň nositelem dresu s červenými puntíky Milan Kadlec z Mix Teamu Dukla Praha.

 

Aktualizace 1. srpna

Nedělní 4. etapa vedla směrem na Letohrad s horskou prémií na Šedivci, Žamberk, Ústí nad Orlicí, Českou Třebovou a přes Skuhrov do Lanškrouna. Do cíle dorazila velká skupina závodníků, takže o vítězi rozhodl závěrečný spurt. Jako první projel cílovou páskou Daniel Mráz z Mapei Merida Kaňkovský, za ním Belgičan Aaron Dockx a jako třetí Juraj Vrbík z Výberu Slovenska. Asi 5 metrů před cílem došlo k pádu dvou belgických jezdců, naštěstí se žádný z nich vážněji nezranil.

 

 

Celkové výsledky mezinárodního cyklistického závodu Regionem Orlicka:

Deset nejlepších:

1. Matyas Kopecky ACROG-TORMANS BC, ČR
2. Pavel Novák TUFO PARDUS PROSTĚJOV, ČR
3. Kevin Genzmer STEVENS JUNIORENTEAM THÜRINGEN, Německo
4. Milan Kadlec MIX TEAM DUKLA PRAHA, ČR
5. Štěpán Telecký TJ FAVORIT BRNO, ČR
6. Aaron Dockx WAC TEAM, Belgie
7. Adam Seeman MIX TEAM STADION LOUNY, ČR
8. Tomáš Sivok NATIONAL TEAM SLOVAKIA, Slovensko
9. Daniel Sporysch ROMAN KREUZIGER CYCLING ACADEMY, ČR
10. Samuel Tuka NATIONAL TEAM SLOVAKIA, Slovensko

Držitelé trikotů:
Žlutý - nejlepší jezdec - Matyas Kopecky
Modré puntíky - bodovací soutěž - Matyas Kopecky
Červené puntíky - nejlepší vrchař - Milan Kadlec
Bílý - nejlepší junior - Pavel Novák
Modrý - nejlepší kadeta - Matthias Schwarzbacher

Bodovací soutěž jednotlivců:
1. Matyas Kopecky ACROG-TORMANS BC, ČR
2. Daniel Sporysch ROMAN KREUZIGER CYCLING ACADEMY, ČR
3. Adam Seeman MIX TEAM STADION LOUNY, ČR

Soutěž družstev (celkem 22 týmů):
1. NATIONAL TEAM SLOVAKIA, Slovensko
2. VÝBER SLOVENSKA U17, Slovensko
3. ACROG-TORMANS BC, Rakousko

Marie Hrynečková