Požár roubenky v Cotkytli

Požár roubenky v Cotkytli

Profesionální a dobrovolné jednotky právě zasahují u požáru roubenky v obci Cokytle, okr. Ústí nad Orlicí.

Při našem příjezdu byl již celý objekt v plamenech. Hasiči zasahují třemi vodními proudy a je nasazena i výšková technika. Dodávka vody je řešena kyvadlově z nedaleké požární nádrže. V tuto chvíli nemáme informace, že by se v objektu měly nacházet nějaké osoby. (jstr)

HZS Pardubického kraje

Pozn. redakce:
Požár byl ohlášen 30. května ve 20:35 hodin, přítomny jsou jednotky Strážná, HS Lanškroun, Cotkytle, CHS Ústí nad Orlicí a Žichlínek

 

Aktualizace 31. 5.: Od nás už víte, že ve čtvrtek ve večerních hodinách likvidovalo šest jednotek požární ochrany (z toho jedna jednotka ze sousedního Olomouckého kraje) požár dřevěné chalupy v obci Cotkytle. Její stáří bylo 200 let. Objekt byl v době požáru prázdný. Jednalo se o odlehlou část obce a byly zde zúžené příjezdové cesty, a příjezd hasičské techniky byl velmi komplikovaný. Uvnitř byla nalezena tlaková lahev, kterou hasiči vynesli a zchladili v potoce. Zřízena byla dvě čerpací stanoviště. Požár se podařilo hasičům zcela zlikvidovat před půlnocí. Místo požáru bylo střeženo místní jednotkou až do pátečních ranních hodin.
Škoda byla předběžně vyčíslena na 1,5 milionu korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 200 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byl úder blesku. (vh)