Good morning, it is Friday 19.7.2024, it is the nameday of Čeněk, tommorow is the nameday of Ilja.
facebookinstagramyoutube
Kvůli sporům s hejtmanem Netolickým rezignovala českotřebovská místostarostka

Kvůli sporům s hejtmanem Netolickým rezignovala českotřebovská místostarostka

Místostarostka České Třebové Zuzana Nejedlá (Nestraníci) se rozhodla odstoupit ze své funkce. V projevu na jednání zastupitelstva to zdůvodnila neadekvátním zasahováním do rozhodování města ze strany hejtmana Martina Netolického (3PK), který je současně zastupitelem města. „To, že zásadní rozhodnutí u nás nedělá pan starosta, není žádným velkým tajemstvím. Probíhají diskuze a jednání, o kterých nevím a dozvídám se na poslední chvíli. Nechci být součástí této koalice, musela bych se stydět,“ řekla na zastupitelstvu Zuzana Nejedlá.

Lázně (ducha) Litomyšl léčí laskavou legrací

Lázně (ducha) léčí laskavou legrací

Zahájení lázeňské sezóny (27. dubna) změní vždy nedalekou Litomyšl k nepoznání. Program nabízí desítky akcí, jednu zajímavější než druhou.

Alejí roku je ta v Dolní Hedči u Králík

Alejí roku je ta v Dolní Hedči u Králík

Královnou alejí celé České republiky, tedy nejoblíbenější alejí za rok 2023, se stala Alej ke klášteru a na poutní místo Hora Matky Boží v Dolní Hedči (Králíky) v Pardubickém kraji.

Některá města v reakci na střelbu na univerzitě ruší ohňostroje

Některá města v reakci na střelbu na univerzitě ruší ohňostroje

„To nejmenší, co můžeme jeden pro druhého v téhle době udělat, je nezvyšovat nervozitu a neprohlubovat napětí a případná traumata, která po sobě tohle násilí zanechalo,“ napsal ministr vnitra Vít Rakušan v dopise všem starostům a starostkám s prosbou, aby zvážili zrušení silvestrovských ohňostrojů. Udělat tak mají s ohledem na lidi, kteří se 21. prosince nacházeli poblíž Filozofické fakulty. Mnozí z nich vypověděli, že se střelba podobala právě zvuku petard.

Srážka vlaků v České Třebové

Srážka vlaků v České Třebové

Dnes v 5:53 byla na tísňovou linku oznámena srážka dvou nákladních vlaků za stanicí Česká Třebová. Dle prvotních informací o počtu zraněných se mělo jednat o 2 osoby. Na místo vyrazila profesionální jednotka z Ústí nad Orlicí a jednotka správy železnic Česká Třebová. Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná opravdu o střet 2 nákladních vlaků v DEPU. Zraněna byla jedna osoba, kterou si do péče ihned po příjezdu převzala záchranná služka. Provoz na trati není omezen.

Při nehodě na rovném úseku u Opatova zemřel mladý muž

Při nehodě na rovném úseku u Opatova zemřel mladý řidič

Oznámení o havárii vozidla na silnici I. třídy č. 43 přijalo operační středisko dnes ráno ve 2:21 hodin. Dvaadvacetiletý řidič osobního vozidla zn. BMW jel ze směru od Opatovce na Svitavy a z dosud nezjištěných příčin vyjel ze silnice a narazil do stromu. Řidič vozidla bohužel na místě dopravní nehody zemřel. Ve vozidle s ním cestovaly další 2 osoby, které byly transportovány do Fakultní nemocnice v Hradci Králové, dvaadvacetiletá spolujezdkyně letecky a druhý 19letý spolujezdec sanitkou.

Na Pastvinách se podařilo zachránit topící se ženu

Na Pastvinách se podařilo zachránit topící se ženu

Dne 19. 8. 2023 byla nahlášena tonoucí se osoba na přehradní nádrži Pastviny. Na místo byla vyslána VZS ČČK Pastviny a naše profesionální jednotka z HS Žamberk.
Dospělá žena si k sobě do dětského člunu jako povinnou výbavu vzala lahev s pivem a vydala se na vodní plochu na projížďku.

Z Hradce do Olomouce po dálnici už za šest let?

Z Hradce do Olomouce po dálnici už za šest let?

Na mapě české dálniční sítě jsou východní Čechy jedním z hluchých míst. Problém je to především proto, že jediným dálničním spojením mezi východem a západem naší země, je kapacitně nedostatečná dálnice D1. Alternativou má být spojení Prahy, Olomouce a Ostravy přes Hradec Králové (nebo přesněji kolem něj).

Lanškrounští vědí, že do Ústí už mohou jet přes „Skuhrák"

Lanškrounští vědí, že do Ústí už mohou jet přes „Skuhrák"

Přestože sedmikilometrový úsek mezi Skuhrovem a Ústím nad Orlicí má být po rozsáhlé rekonstrukci zprovozněn koncem června, Lanškrounští vědí, že silnice je už průjezdná a využívají ji.

V Třebovicích hořel motocykl

V Třebovicích hořel motocykl

V 16:47 hodin 25. června byla vyslána jednotka z Lanškrouna k požáru motocyklu. Po příjezdu na místo události byl již motocykl uhašen.

Mladík po zásahu proudem zemřel

Mladík po zásahu proudem zemřel

Obrovskou tragédií skončila zábava mladých lidí v Letohradě. Včera po desáté hodině večer a někteří posilněni alkoholem, dostali nápad udělat si selfie na odstaveném vagóně. Výsledek je tragický: jeden zasažený proudem zemřel, jeden zasažený proudem skončil v nemocnici, jedna dívka se na místě zhroutila a ostatní skončili v slzách.