Chyba
  • JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: /data/web/virtuals/8502/virtual/www/images/stories/galery/zpravodaj/100307-Jalovec
Oznámení
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/galery/zpravodaj/100307-Jalovec
Dobrý podvečer, je úterý 21.1.2020. Dnes má svátek Běla, zítra Slavomír.

jalovecPožářiště tržnice je už dočista uklizené kromě zděné části při ulici 5. května. A na něm jako zázrakem přežil požár nízký keř jalovce. Rostl na jižnější ze dvou vnitřních zelených ploch tržnice. – Padne asi za oběť budoucí investiční akci na tomto hodnotném pozemku. Pakliže se uskuteční většinový názor z ankety a vznikne zde park, ten jalovec by se měl zachovat jako připomenutí, že i katastrofy lze přežít.

 

Všimli jste si už, jak z obecně používané češtiny mizí některá slova, dříve používaná častěji?
Například „soucit“.
Když se referovalo o požáru tržnice, oficiálně uváděná škoda 5 milionů korun je prý hodnota stavby, na kterou ji vlastník nemovitosti pojistil.
Koho napadá, že další významná škoda, také asi v řádu milionů korun, nastala na majetku našich spoluobčanů, provozujících obchodní činnost v té tržnici? Dělali to tam dlouho za podmínek, které bychom my za obtížnějších ročních dob nevydrželi ani den. V poslední době se aspoň měli kam schovat před průvanem a mrazem.
Dalo by se v této úvaze pokračovat, ale proč? Dokáže to přece každý sám.


Jiří Kohout

 


{gallery}galery/zpravodaj/100307-Jalovec{/gallery}

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

+1 #12 občanka 2010-03-29 12:14
Určitě bych byla pro park nebo zahradu/něco, jak je v Litomyšli/, kde by se dalo odpočinou, posedět, pokecat a maminky s kočárkama by měly nějaká místečko, což se v Lanškrouně rozhodně nenachází ;-)
0 #11 obcan 2010-03-11 16:45
jen se nebojte on pan starosta se opet postara aby se mu penisky sipali ko kapsicky pan starosta vy jak nanase obcany aby neprisel na buben .zravim pane starosto :evil: :evil: :evil: :evil:
0 #10 Jiří Kohout 2010-03-11 09:41
Určitě si vzpomínáte, že po léta si lidé pořád stěžují, jak má Lanškroun málo zelených ploch.
A jak je obtížné třeba pro mladé lidi si někam blízko vyjít a posedět s kočárkem a tak. A když se vynoří nějaký nápad v tomto směru, zase to má chyby... Aspoň formální...
Ano, nejde jen někde udělat park, ale musí mít taky provozní řád a bezpečnostní zabezpečení, ale to je přece normální , že? Zdravím. Jiří Kohout.
+1 #9 občan 2010-03-10 22:22
No pokud bych se měl vyjádřit k Anketě, tak jak někteří rádi říkají, anekta není transparetní, jelikož z jednoho pčítače hlasovar během chvilky vícekrát ;-) .
0 #8 Jiří Kohout 2010-03-10 09:06
Nazdar, Tomáši, podívej se na této obrazovce doprava a asi 15 cm dolů, tam je ta anketa.
+2 #7 kolemjdoucí 2010-03-09 17:03
Nevím proč by sme neměly mít tržku znovu.To jen uspokojí toho kdo to podpálil v úmyslu vymazat tržnici z lanškrouna.(pok ud v tom byl úmysl-ale každej si myslí sví) Řekl bych že některým lidem bude chybět.A myslím si že lanškrounu nic nechybí (teď pouze tržnice) takže cokoliv jinýho tam vyroste tak to bude zbytečnost a na drahý obchody dnes lidi nemaj peníze.Ani bych se nedivil kdyby tam vyrostla další hospoda.A s parkem fakt nesouhlasím-lid i nevědí jak ho použít-no a když se v LA postaví, tak se obežene plotem a zavře na 1000 západů aby se tam nikdo nedostal.
0 #6 Tomáš Janouch 2010-03-09 13:57
Ve které anketě a kdy se to řešilo?
0 #5 občanka 2010-03-09 12:24
A víte proč? Proč v parku nebyl nikdo jiný, než mládež? Být s dítětem mezi mládeží, která se opíjí, kouří a kdo ví co ještě, není zrovna vhodné. A důchodci? Ti by se také ne příliš rádi "kochali" pohledem na opilé, zfetované mládežníky. Vy snad ano?
+3 #4 občan 2010-03-08 22:51
Dobrý den, no máme tu zas další nápad co na místě vyhořelé tržnice udělat. Nevím zda park na tomto místě je vhodný, když se podívám, že naproti je hospoda, skoro vedle hospoda, naproti market, kde mohou různé osůbky koupit alkohol a stahovat se do tohoto parku, jak to bývalo v parku za kostelem. Neviděl jsem tam za celou dobu, že by tam seděli rodiče s dětmi, či důchodci, ale válela se tam, či schovála mládež, která tam hulila a pila alkohol, Bohužel si myslím, že tak by to dopadlo i v tomto parku. Park bych nedoporučoval.
+3 #3 xxx 2010-03-08 18:16
dost že sou nasraný na náměstí !!! ještě aby byly na tržnici