Lanškroun

Inzerce: SCHOTT CR přijme seřizovače kontrolních automatů

Inzerce: SCHOTT CR přijme seřizovače kontrolních automatů

22. 07. 2021 118x

• Nastavování a seřizování strojů, údržba strojů v souladu s plánem údržby • Vedení příslušné výrobní a strojní dokumentace • Plnění úkolů dle pokynů vedoucího zaměstnance a technologa • Zodpovědnost za kvalitu, optimalizace využití strojů • Aktivní příst...

Pozvánky

22. až 25. červenec - Freshdance fest

22. až 25. červenec - Freshdance fest

30. 06. 2021 548x

První ročník multižánrového festivalu se uskuteční 22. – 25. července. Lanškroun ožije tancem, hudbou i výtvarným uměním! FRESHDANCE FEST- tanec v ulicích Lanškrouna.

Orlickoústecko

Kde se nechat očkovat? Počkáte si ve Vysokém Mýtě nebo Žamberku

Kde se nechat očkovat? Počkáte si ve Vysokém Mýtě nebo Žamberku

19. 07. 2021 342x

Na Orlickoústecku aktuálně funguje sedm míst, kde se očkuje proti covidu-19. Své vlastní centrum nemají pouze tři města – Choceň, Letohrad a Jablonné nad Orlicí. Podle údajů na webu Pardubického kraje se na vakcínu nejdéle čeká ve Vysokém Mýtě, Žamberku, ...

171129 autoDevatenáct firem, z toho sedmnáct se sídlem v Lanškrouně, se rozhodlo finančně podpořit pořízení tzv. sociálního automobilu, který byl 29. října předán Sociálním službám Lanškroun. Vozidlo DACIA DOKKER (1,4 cm3, benzín) předal obchodní zástupce Českomoravské reklamní agentury Kompakt Luděk Liška řediteli Sociálních služeb Lanškroun ing. Milanu Minářovi.

Převzetí vozidla byli přítomni představitelé většiny zaangažovaných společností a také pečovatelky, které jej budou využívat při cestách za klienty, jež jsou v domácí péči. Vůz bude jistě velkou pomocí, protože pečovatelky doposud návštěvy lanškrounských domácností absolvovaly jen pěšky či na kole.

Sociální služby Lanškroun zatím vlastnily dva automobily. Jeden slouží pro rozvoz obědů a druhý pro přepravu klientů a jako služební automobil pro personál (školení apod.).

Společnost Kompakt se projektem "Sociální automobil" zabývá již od roku 1997. Za pomoci firem a společností po celém území republiky se jí podařilo předat již 650 sociálních automobilů, jež jsou využívány v zařízeních pečujících o mentálně či tělesně postižené nebo přestárlé občany. Vzhledem ke zkušenostem ze zahraničí je tento projekt postaven na vozech Renault Master, Renault Kangoo a Dacia Dokker.

Marie Hrynečková


Ředitel ing. Milan Minář převzal začátkem listopadu v Senátu Parlamentu ČR Cenu kvality za pobytové služby pro rok 2017 a také Cenu sympatie:

https://www.lanskroun.eu/velky-uspech-socialnich-sluzeb-lanskroun/d-10096

 


Sociální vozidlo podpořily společnosti:

KLEMPÍŘSTVÍ MAN s.r.o.
Šplíchal s.r.o.
Technické služby Lanškroun
STEPA s.r.o.
AVX Czech Republic s.r.o.
JCEE s.r.o.
Zemědělsko-obchodní družstvo
Jaroslav Antfeist
Václav Turek
fortell s.r.o.
SILK & PROGRESS, spol. s r.o. Moravská Chrastová
SANELA spol. s r.o.
Symbion, s.r.o.
JAN VACEK - POKR, s.r.o.
ELEKTRO KSK, spol. s r.o.
Pfeifer a spol, s.r.o.
KOVO Mík s.r.o.
MANNTECO s.r.o. Praha
PEVI, s.r.o.

Foto:
1 - představitelé firem, které koupi vozidla podpořily
2 - pečovatelky, které budou automobil využívat
3 - Luděk Liška předává klíče a doklady k vozidlu řediteli ing. Milanu Minářovi
4 - přípitek
5 až 9 - nový automobil s logy sponzorů