Dobré ráno, je úterý 15.10.2019. Dnes má svátek Tereza, zítra Havel.

180602 motoKolem 150 motorek se sjelo na motosrazu Motobandy Lanškrounska, který probíhal v Oboře Hurt tento víkend. Páteční rozjezd byl pomalejší, protože na cestě do Obory došlo k vážné nehodě a přestože s účastníky motosrazu nesouvisela, policejní vyšetřování přece jen příjezd do areálu komplikovalo. Hudební produkce kapel V.A.R. a Hadron tedy začaly později.


V sobotu před polednem vyrazila kolona na Mariánskou horu, kde strojům i motorkářům požehnal pan farář a následovala asi 40 km dlouhá spanilá jízda.

V podvečer motorkáři přivítali ohromným potleskem desetiletou Natálku Ježkovou ze Žichlínku, které chtějí věnovat výtěžek z motosrazu a pomoci ji tak s léčbou, viz. https://www.lanskrounsko.cz/cz/7906-motosraz-hurt-2

Protože přesná částka ještě není známa, dostala Natálka zatím alespoň karaoke. Moc ráda totiž zpívá a zároveň vyslechla svoji oblíbenou písničku z Ledového králoství. Rodina také převzala částku 7 250 Kč od skupiny žen, které chodí cvičit a rozhodly se k charitativnímu zaměření motosrazu připojit.

Večerní zábavu odstartovala lanškrounská kapela REGEN. Na letošní motosraz přišel zatím rekordní počet návštěvníků z řad veřejnosti, což se příznivě projeví v částce, která bude Natálce předána.

Marie Hrynečková


Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.

Komentáře   

-6 #4 Tomáš Janouch 2018-06-04 17:35
Dobrý den paní Fiebigerová, účel akce byl OK, proti tomu nic nemám a je dobře, že se takové akce konají. Výtka se týká toho, jak daleko byl koncert slyšet. Je více než jisté, že o pár decibelů na místě méně by účastníci nepoznali, a dopad na vzdálenější okolí by byl mnohem ohleduplnější. Je zajímavé, že Pravečkův Lanškroun, ač se koná mnohem blíže, prakticky slyšet nebyl, a jeho účastníci si jistě na slabou hlasitost na místě nestěžovali. Nebo existuje nějaké kritérium, které podle míry charitativnosti může ospravedlnit bezohlednost vůči těm, kdo se nechtějí nebo nemohou zúčastnit? Co se týká počtu akcí, odkud se ještě přes léto bude šířit zbytečný hluk, si můžeme povědět na konci září. Počet prstů Vám stačit nebude.

Cituji Fiebigerová:
Dobrý den.
Pane Janouch, myslím si, že jednou za rok lze takový koncert vydržet, nemyslíte? Akce byla schválená a povolená městem, avizovaná dlouho dopředu a konala se mimo město. A především, jde o akci charitativní, takže měla opravdu smysl, jinak bychom ji nepořádali. Natálka Ježková zažila krásný den, na který bude určitě dlouho vzpomínat.
+6 #3 Josef Bažiňák Marek 2018-06-04 16:57
Paní Fiebigerová plně s vámi souhlasím. Bohužel není na světě ten, aby se zavděčil lidem všem, takže se vždy najde nějaký šťoural, který dokáže jen kritizovat. Pokud by jsme jim podlehli, mohlo by to dopadnout jak v bývalém Sovětském svazu, kde kultura opravdu strádala. Nevím jak nyní , ale v roce 1986-87, kdy jsme tam jeli turné , klasická zábava začínala ve 20hod. a ve 23hod. muselo být po všem- navíc se mohli hrát jen schválené songy.
+10 #2 Fiebigerová 2018-06-04 11:14
Dobrý den.
Pane Janouch, myslím si, že jednou za rok lze takový koncert vydržet, nemyslíte? Akce byla schválená a povolená městem, avizovaná dlouho dopředu a konala se mimo město. A především, jde o akci charitativní, takže měla opravdu smysl, jinak bychom ji nepořádali. Natálka Ježková zažila krásný den, na který bude určitě dlouho vzpomínat.
-13 #1 Tomáš Janouch 2018-06-04 09:07
Ano, víme o nich, o obou nocích nešlo jejich koncert přeslechnout ani 1,5 km od místa konání. Na místě si to museli užít i totálně hluší skrze vibrace.