Dobré odpoledne, je úterý 23.7.2019. Dnes má svátek Libor, zítra Kristýna.

190218 wendellVážení,
rádi bychom vám oznámili, že do společnosti Wendell electronics, a.s. („Wendell electronics“) vstupuje dánský strategický partner, společnost BB Electronics A/S („BBE“). Tento krok je výsledkem záměru začlenit společnost Wendell electronics do silného mezinárodního seskupení a posunout tak lanškrounský podnik do další etapy úspěšného rozvoje.

Za 17 let své existence se Wendell electronics stal významným domácím hráčem v oblasti electronics manufacturing services („EMS“). Společnost obsluhuje řadu nadnárodních zákazníků, v roce 2018 dokončila v Lanškrouně výstavbu moderního výrobního závodu a se 130 zaměstnanci zakončila loňský rok s rekordním obratem přesahujícím 330 mil. Kč.

Původně rodinný podnik je dnes veden plně profesionálním managementem. „BBE je pro Wendell electronics optimální partner s výrobními závody v Dánsku a Číně, který již dokázal integrovat rozdílná národní specifika do úspěšně se rozvíjející mezinárodní společnosti. Těšíme se, že tento krok zajistí společnosti Wendell electronics stabilní, dlouhodobý rozvoj a zaměstnancům společnosti pak poskytne příležitost rozvinout své schopnosti v rámci úspěšné dánské nadnárodní korporace, která má ambice na posilování své výrobní kapacity v regionu CEE”, říká Radek Švec, hlavní akcionář společnosti.


„S přítomností ve střední a východní Evropě budeme schopni ještě lépe reagovat na potřeby našich zákazníků. Vyšší flexibilita, schopnost kompletace výrobků a snazší logistika dodávek nám umožní nabídnout jak stávajícím, tak i novým zákazníkům atraktivní služby. Kombinovaná přítomnost v Dánsku, Česku a Číně představuje silnější a širší platformu, kterou budou moci naši zákazníci využít”, dodává Carsten Christensen, generální ředitel BBE.


Vstup BBE se uskutečnil prostřednictvím převzetí 100% podílu na společnosti Wendell holding a.s., která je mateřskou společností Wendell electronics. Akcionáři Pavel Švec a Petr Langr, kteří se v minulosti podíleli na chodu společnosti, pokračují ve spolupráci s Wendell electronics.


Informace o společnosti BBE naleznete na webu: www.bbelectronics.dk, případně kontaktujte Wendell Electronics e-mailem:  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Poradci prodávajících byly společnosti IMAP REDBAENK a WHITE&CASE.


V úctě

Petr Langr, člen představenstva
Wendell electronics, a.s.

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.