Dobré dopoledne, je pondělí 23.9.2019. Dnes má svátek Berta, zítra Jaromír.

190504 policieLanškrounští policisté předvedli 3. května na stadionu R. Šebrleho dětem ze druhých tříd základních škol ukázky své práce. Žáci se například setkali s dopravními policisty a zopakovali si své znalosti získané během projektu Už se sám nebojím.

Vyzkoušeli si výstroj pořádkového policisty i hlídkové služby a zblízka si prohlédli vozidla a vybavení hasičského vozu i městské policie.

Nadchlo je odebírání otisků prstů a hlavně to, že si mohli svůj otisk na papírku odnést domů. Byli svědky výcviku policejního psa a viděli zadržení nebezpečného pachatele.

Dopoledne bylo zakončeno vyhodnocením nejlepších obrázků kreslených v rámci projektu. Znázorňovaly probíraná témata, např. vlastní bezpečí, šikanu, dopravní situace, bezpečnou cestu do školy či práci policistů a záchraných složek.

Marie Hrynečková

 


O projektu

Už se sám nebojím, je název dopravně bezpečnostního projektu, který připravilo Obvodní oddělení Policie České republiky Lanškroun a je určen pro žáky druhých tříd všech základních škol v Lanškrouně. Projekt probíhal od února do dubna a celkem se zúčastnilo 140 žáků.

Policisté ve spolupráci s žáky a učiteli se v jednotlivých blocích věnovali internetovému bezpečí, vlastnímu bezpečí, šikaně, dopravní výchově, zdravovědě a práci policistů. V průběhu projektu se prolínala jak teoretická, tak i praktická část. V té praktické se policisté především zaměřovali na to, aby děti zvládaly bezpečnou cestu do školy, procházeli s nimi rizikové zóny ve městě, modelovali dopravní nehody či setkání s cizími osobami.

„Naším cílem je, aby tímto projektem prošly všechny děti v Lanškrouně. Proto jej pořádáme již třetí rok vždy pro žáky druhých tříd. Myslím, že dětem se nejen líbí, ale že se opravdu v nebezpečných situacích naučí správně chovat. Děkuji všem mým kolegům, kteří se do toho pustili s velkým nasazením. Poděkování patří i všem zúčastněným partnerům, bez kterých by již takto rozsáhlý projekt nemohl fungovat,“ uvedl vedoucí projektu npor. Stanislav Musil, vedoucí OO PČR Lanškroun.

V průběhu projektu žáci malovali obrázky, které byly během dubna vystaveny v 1. patře lanškrounské radnice.

Tisková zpráva

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.