Dobré odpoledne, je sobota 8.8.2020. Dnes má svátek Soběslav, zítra Roman.

190807 rozpocetLanškroun se v květnu tohoto roku zařadil mezi další česká města, která vyzvala své obyvatele, aby se podíleli na rozhodování o veřejných prostředcích a přispěli svými návrhy k rozvoji města. Radnice vyčlenila milion korun, stanovila pravidla a v květnu participativní rozpočet spustila.


Návrhy, které mohli občané města podávat, byly prostřednictvím formuláře evidovány a průběžně projednávány. K poslednímu červenci bylo přijato celkem 29 návrhů na projekty. První část z nich již byla představena jako postupující do druhého kola a zbývající budou z hlediska splnění pravidel posouzeny do konce srpna. Druhým kolem bude hlasování, při kterém široká veřejnost hlasováním rozhodne, které projekty by měly být v příštím roce realizovány. Hlasování se uskuteční v průběhu listopadu tohoto roku.

Radní Hynek Brýdl doplňuje: „Dvacet devět přijatých návrhů za necelé tři měsíce je úspěch a vedení města touto cestou děkuje všem občanům, kteří projevili zájem a své nápady na zlepšení života v našem městě neváhali v anketě nominovat. Věřím, že projekty, které v hlasování získají největší podporu, budou v průběhu příštího roku realizovány ke spokojenosti autorů návrhů i široké veřejnosti.“ Možnost hlasovat bude mít každý občan Lanškrouna starší patnácti let. Každému projektu, který bude zařazen do hlasování, bude moci udělit kladný, nebo záporný hlas. Na základě celkového počtu hlasů pak bude stanoveno pořadí projektů, z nichž budou realizovány ty, které získají největší podporu.

Tisková zpráva města Lanškroun


Webovou stránku k participativnímu rozpočtu najdete na http://mujrozpocet.lanskroun.eu/

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.