Majálesové veselí v říši pohádek

140501-majalesBylo nebylo, za sedmero horami a sedmero řekami ve městě Lanškroun proběhl prvního května tradiční Majáles pořádaný gymnazisty, tentokrát s pohádkovou tématikou.
Úderem jedné hodiny se po krátkém proslovu vydal městem průvod, ve kterém byli Sultán Solimán a jeho poddaní, Kocour v botách, Shrek, Pat a Mat, Karkulka s myslivcem, babičkou a vlkem, lev Alex a ostatní zvířata z Madagaskaru, Včelka Mája, Asterix a Obelix, Ferda mravenec a další pohádkové bytosti.


Zatímco celá pohádková říše pochodovala za zvuků bubnů ulicemi Lanškrouna, na pódiu už se střídali sportovci a diváci mohli zhlédnout ukázky zumby a jumpingu. Následně zatancovaly Hvězdičky a k poslechu začala hrát první kapela Dědovy blechy.


Tradičně v programu nechyběla jednotlivá překvapení septimy a třetího ročníku. Obě třídy pomocí taneční choreografie vycestovaly do pohádkového světa. Další taneční vystoupení předvedly dvě taneční skupiny DC Dance a Juicy. Módní přehlídky potěší převážně ženské publikum a často ho považují za vrchol Majálesu. Letos studenti gymnázia převedli svatební šaty ze salonu Elegance a společenské šaty ze salonu Emporium. Modely doplnily kytice z květinářství Flowerbed s. r. o. a o účesy se postaraly dívky ze SOŠ a SOU Lanškroun.


Největším tahákem majálesové slavnosti však bývají vystoupení známých hudebních skupin. Odpoledne zahráli irské písně Beerberries a pokračoval Cocoman v rytmu reggae. Ve večerních hodinách se pak představili Jaksi Taksi, kteří zahráli své největší hity a pomyslnou tečkou byla kapela UDG, která si v Lanškrouně zahrála již po osmnácté. Po celodenní veselici na náměstí pokračovala afterparty v Apollu, která uzavřela pohádkový den v Lanškrouně.

 

Text: Pavlína Hajzlerová
Foto: Marie Hrynečková, Pavlína Hajzlerová