Příjemnou noc, je sobota 22.2.2020. Dnes má svátek Petr, zítra Svatopluk.

150201-halaBěhem Dne otevřených dveří v rámci 1. ročníku festivalu Faces of motion (Tváře pohybu) měli obyvatelé Lanškrounska možnost poznat Sportovní centrum Forea a aktivity, které toto centrum nabízí. V sobotu 31. ledna bylo připraveno mnoho workshopů, turnaj v tenisové čtyřhře a v badmintonu a na pódiu bylo k zhlédnutí mnoho představení ve sportovním duchu.


V dopoledních hodinách byl zahájen tenisový a badmintonový turnaj. Také se rozběhly první workshopy, které probíhaly ve všech čtyřech tanečních sálech. Návštěvníci si mohli vybrat z široké škály sportovních aktivit - taneční dílničky pro děti všech věkových kategorií, balanční cvičení – fitball, bodystyling, chi-ball, pilates, pole dance – oblíbenou fitness aktivitu tanec u tyče, freestyler, street dance, twerk, dancehall, latinu pro jednotlivce, moderní tanec, hip hop, K2 hiking, TRX - závěsné cvičení, které rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů nebo kruhový trénink.


V podvečer pak začala po vyhlášení výsledků z jednotlivých turnajů přehlídka tanců, sportů, či sportovního oblečení. Od sedmnácté hodiny patřilo pódium převážně dětem. Představily dětský jumping a zumbu, dále zatančili žáci tanečního oboru ZUŠ a IZ studia Ivety Zahradníkové, následovala ukázka street dance a taneční školy z České Třebové. První blok vystupujících na pódiu zakončily tanečnice pole dance Apokalips Olomouc.


Galaprogram od osmé hodiny večerní zahájila ukázka lantinsko amerických tanců v podání sourozenců Langrových, streetdance taneční skupiny Juicy, scénický tanec pod vedením Ivety Zahradníkové, módní přehlídka sportovního oblečení. Největší ohlas však měla Vem Camara Capoeira Hradubice. Ukázka bojového tance, různé přemety a skoky roztleskaly celé publikum. Do vystoupení Capoeiry se poté mohli zapojit i samotní diváci, kdy se na pódiu a pod pódiem učili základní kroky salsy. Poslední číslo, které zakončilo celý sportovní den, byly tanečnice pole dance Decadance Brno, kdy se na pódiu kolem tyče vystřídaly čtyři šikovné tanečnice.


Sportovní centrum Forea nabízí aktivity ve čtyřech sportovních sálech, ve kterých probíhají hodiny street dance pro děti, ladies dance, step aerobicu, K2 hikingu, pole dance či je možné si zahrát stolní tenis. V nové sportovní hale jsou pak dva tenisové kurty a tři badmintonové kurty a dále se zde dá hrát volejbal či florbal. Povrchem sportovního stánku je tenisový povrch Rebound ace grand slam 8mm, na kterém se hrál například grandslam Australian Open. Celé sportoviště se rozléhá na ploše 2000m2. Občerstvení pak nabízí Snack bar, kde lze zakoupit alkoholické i nealkoholické nápoje a k jídlu je v nabídce hovězí hamburger či hranolky.

 

Text: Pavlína Hajzlerová
Foto: autorka, Štěpánka Hajzlerová, Marie Hrynečková

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.