Napříč časem s Majálesem

150502-majalesStroj času přenesl účastníky lanškrounského Majálesu zpět do historie. V průvodu, který se vydal půl hodiny po poledni z náměstí na cestu městem, bylo možné vidět obyvatele planety Země z jednotlivých historických etap – neandrtálce, indiány, starověké Řeky, Egyťany a Římany, středověké obyvatele, ale i návštěvníky z 20., 30. a 60. let minulého století.


I přes ne zrovna slunečné počasí našli lanškrounští cestu na náměstí a užili si bohatý program, který měly ve své režii třídy místního gymnázia – septima a třetí ročník. K vidění bylo několik tanečních vystoupení, módní přehlídky svatebních šatů, pracovní oděvy Pevi a Queen collection Anny Motlové. Z muzikantů se na pódiu vystřídali místní ReGen a Jirka Hurych, dále The Complication, ATD, Ready Kirken a studentské veselí zakončila Vypsaná Fixa. Oživením tradičního programu pak byl kouzelník Richard Nedvěd, který svou „trapnomagií“ rozesmál celé náměstí.


Za dva vrcholy Majálesu pak můžeme považovat nápaditá vystoupení pořádajících tříd. Ty všechny příchozí provedly celou historií pomocí choreografie, které zahrnovaly tematické písničky, postavy historie, či hlášky z filmů.


Po jedenácté hodině se oslavy jara, mládí, studenstva přesunuly do XL Clubu, kde se pokračovalo až do ranních hodin.


Text: Pavlína Hajzlerová
Foto: Matěj Brýdl, Pavlína Hajzlerová