Dobré odpoledne, je čtvrtek 20.2.2020. Dnes má svátek Oldřich, zítra Lenka / Eleonora.

rybnikyadaVčerejší Rybníkyáda přivedla na břeh rybníku Dlouhý opět stovky lidí, a to i navzdory tomu, že voda ke koupání není ideální. Děti se vydováděly při soutěžích na nafukovacích atrakcích, ať už na souši či na vodě, zatímco na hladině se odehrávaly závody jednotlivců i vícečlenných posádek na loďkách. Zlatým hřebem bylo vyplutí vyrobených plavidel. Po loňském úspěchu brázdila vodu opět víla v neckách a v kanoi se usadili čochtani.


Obdiv sklízelo rodinné plavidlo, které jeho kapitán Jakub Hajzler z Ostrova nazval Duch Titaniku. Jeho výroba prý trvala dvěma lidem asi týden a bylo použito, co dům dal. Na hladině ho udržovaly duše z traktoru, sedělo se na kostře dětského kola i na plastových židlích. Na palubu se vešlo celkem až šest pasažérů. Plavbu vyzkoušel také moderátor Ondra Pokorný a jeho rodina. Plavidlo vážilo kolem 140 kg, proto tříčlenná posádka v pruhovaných trikách při každém přistání vítala silné a ochotné pomocníky. 


Zábavu na souši obstaraly mimo jiné i Čermenské prdelky předvedením břišních tanců.


Celý den mohli návštěvníci sledovat ukázky jachtingu. Dopoledne měly plachetnice sice problémy se silným větrem a musely často vyvažovat, aby se nepřevrátily, ale i tak dodávaly rybníku tu pravou romantickou atmosféru.


Den byl zakončen vystoupeními místních hudebních kapel.

 

Text: Marie Hrynečková
Foto: Marie Hrynečková, Matěj Brýdl

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.