Dobré odpoledne, je čtvrtek 20.2.2020. Dnes má svátek Oldřich, zítra Lenka / Eleonora.

akceMálokde bývá studentský Majáles propojen s celodenním kulturním programem jako v Lanškrouně. Tentokrát se 1. května vydařilo i počasí, takže náměstí bylo od oběda až do pozdních nočních hodin zaplněné. Děti řádily na skákacích hradech a kolotočích, dospělí sledovali program, občerstvovali se, povídali se známými, nebo se jen tak procházeli. Hodně se fotilo a natáčelo, nahlas povzbuzovalo a fandilo, zejména když na pódiu vystupovali příbuzní, kamarádi či známí.


Program zahajovaly tanečním vystoupením děti a po nich na pódium nastoupila kapela Po přechodě (foto 1 a 2). Břišní tance Čermenských prdelek (foto 6 až 8) v provedení dobře stavěných mužů doprovázely obrovské ovace!

V kratším vystoupení se představili studenti septimy, kteří diváky rozesmáli známými filmovými hláškama (foto 9 až 13) a později také studenti 3. ročníku gymnázia.

Lanškrounská kapela One Brain s kapelníkem Iljou Michalcem, zpěvačkou a zároveň studentkou gymnázia Denisou Kupsovou byla sázkou na jistotu (foto 14 až 17).

Poté už moderátor Ondra Pokorný (foto 18) uvedl módní přehlídku salonu Elegance paní Pavly Smrkalové. Svatební a společenské šaty předvedli studenti a studentky gymnázia (foto 19 až 24), přičemž pohled na dceru ve svatebních šatech vehnal slzy do očí nejedné mamince. V závěru přehlídky nastal překvapivý moment, kdy všechny nevěsty za sebe odhodily do přihlížejícího davu své kytice.

Ve fotogalerii najdete také snímky z vystoupení taneční skupiny Juicy (foto 26 a 27) a dvou koncertů, které lanškrounský majáles uzavíraly – Pavla Calty (foto 28 a 29) a kapely Rybičky (foto 30 a 31).

 

Text: Marie Hrynečková
Foto: autorka, Matěj Brýdl a Pavlína Hajzlerová

 

Poznámka redakce:

Pokud máte záběry z dalších vystoupení, jež v naší fotogalerii chybí, a jste ochotni je poskytnout ke zhlédnutí také ostatním, můžete je  zaslat na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Uveďte prosím také jméno fotografa, rádi vaše snímky zveřejníme. Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.