Dobré dopoledne, je pondělí 23.9.2019. Dnes má svátek Berta, zítra Jaromír.

droslerNazývají ji Černým motýlem českého šansonu. Je polské národnosti, ale česky mluví bezvadně. V repertoáru má písně zpívané světovými jazyky, ale i latinsky, jidiš a hebrejsky. Měla angažmá v Semaforu a nyní účinkuje v Divadle pod Palmovkou. Renata Drössler.

V pátek na farní zahradě vystoupila tato charizmatická zpěvačka za doprovodu klavíristy Petra Ožana, jenž je autorem hudby i některých textů.

Šanson Hotel v suterénu, který pro Renatu Petr napsal, uvedla slovy: "Kdysi dávno, když bylo Petrovi asi 13, tak v Semaforu, kde jsem hrála, pobíhal takový klučík a předváděl improvizace na Klobouk ve křoví, nebo Život je jen náhoda... A já jsem k němu přišla a řekla: Péťo, až budeš větší, tak bych si s tebou ráda zahrála. Po letech jsem zpívala na mezinárodním festivalu šansonu. On tam za mnou přišel a řekl: Já jsem se s vámi už setkal a vy jste mi řekla, že až budu velkej, tak si mě najdete. Tak jsem si dovolil najít já vás. A já jsem za to moc ráda, že si mě tenkrát našel," vysvětlila zpěvačka společné začátky před 11 lety.

Pozoruhodný talent Renaty Drössler nutí člověka uvěřit všemu, o čem zpívá. Při židovské písni o matce a synovi, kteří se mají po letech setkat, běhal mráz po zádech. A divákům chvíli trvalo, než se ze silného příběhu dokázali vzpamatovat a odměnit ji potleskem.

Marie Hrynečková

http://www.renatadrossler.com/chanson-mon-amour/

https://www.youtube.com/watch?v=UL6_27yHv9s

 

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Zaregistrovat a přihlásit se můžete v pravé části stránek.