Sportovci lanškrounské městské části Dolní Třešňovec dostali k 60. výročí fotbalu, které oslavovali v sobotu 27. srpna, dárek v podobě víceúčelového hřiště s umělým povrchem. To může být využíváno na fotbal, volejbal, tenis a nohejbal, případně na další míčové hry. Vybudování hřiště financovalo Město Lanškroun, náklady dosáhly částky 1,6 milionu korun.
Oslav se účastnili i bývalí členové oddílů, které zde během uplynulých šedesáti let fungovaly - fotbalového, volejbalu, nohejbalu, šachu a dokonce i windsurfingu. Na sportovní začátky v Dolním Třešňovci zavzpomínal v úvodní řeči Jan Borovský: "U kolébky místní TJ Sokol stáli Vladimír Felcman a Stanislav Janeček, spolu s nimi Jarda Urban, Josef Mikula, Jan Havelka a Míra Jirout, možná někteří další, ale z fotografií se je nepodařilo identifikovat. Bohužel většina zakládajících členů již není mezi námi."
U vzniku TJ byli také Vojta Šilar, Ruda Janeček, František Mareš, Pepa Syrový, Zdeněk Šmika, Jarda Filip, Jirka Jirout, Jan Mareš, Olda Moravec, František Wienhauer, Pepa Faltejsek... Většina těchto dolnotřešňoveckých fotbalových legend byla přítomna, takže je předseda TJ Sokol Miroslav Ježek pozval před pódium. Tam jim spolu s místostarostou MU v Lanškrouně Bohumilem Bernáškem poděkoval a předal pamětní vlaječky.
Nastal čas slavnostně otevřít nové hřiště, které bylo vybudováno těsně za budovou s kabinami. Přestřižení pásky a přípitku přihlížela většina návštěvníků a mnozí se také hned po umělém povrchu hřiště prošli.
Poté už následoval na velkém fotbalovém hřišti zápas místních starších pánů (nad 40 let) a zábava do pozdních večerních hodin.
Třešňovečtí by rádi, aby se jejich sportovní areál nadále rozvíjel. Přáli by si, aby bylo vybudováno hlediště i z druhé strany od střídaček, oplocen areál, aby vedle kabin vzniklo nové dětské hřiště, bylo upraveno pódium (to teď jako pódium rozhodně nevypadá) a aby byly staré kabiny přebudovány na klubovnu. Věří, že tohle všechno se v horizonti deseti let podaří.
Marie Hrynečková