Gladiator race přivedl k lanškrounským rybníkům dva tisíce lidí

190420 gladiatorLoni vyrostly na bývalém hasičském cvičišti překážky ze soutěží extrémního běžeckého překážkového závodu Gladiator race a už letos 20. dubna se lanškrounské rybníky staly dějištěm závodu, v němž startovaly přes čtyři stovky dospělých a téměř sto dětí.

U rybníku Dlouhý, kde bylo soustředěno nejvíce překážek včetně těch ve vodě, bylo o závodníky i návštěvníky dobře postaráno. Z budovy restaurace se stala úschovna věcí, před ní byly postaveny dva žluté přístřešky sloužící jako šatny. Fungovalo několik stánků s nápoji i jídlem, v dětské zóně se zabavily děti a v dřevěném stánku před budovou se podávalo několik druhů palačinek. Areál koupaliště zkrátka na jeden den zase ožil.

Závodníci vybíhali na trať v odstupu 15 vteřin, na startu vládla výborná nálada a moderátorka hlásila, že někteří dokonce tančí. Diváci fandili, povzbuzovali a tleskali soutěžícím, kteří po šestikilometrové trase s třiadvaceti překážkami probíhali cílem notně vyčerpaní.

Michal Moravec z Lanškrouna, který patří k iniciátorům vybudování zdejšího Gladiator hřiště prozradil, s jakými pocity trať absolvoval:

"Běželo se mi dobře. Ten první úsek byl víceméně běžecky jednodušší, samé přeskakování překážek, spíš kardio, to znamená, že vás to vyhodí z tepové frekvence a pak se hůř rozebíháte.
V druhé části je sjezdovka, ta vás rozhodí, protože první část jste schopen se rozeběhnout na nějaký čas na určitou tepovou frekvenci. A pak se před vás postaví kopec a je to něco úplně jiného. Potřebujete snížit tepovou frekvenci, protože i když přejdete do chůze, tím kopcem ji zvedáte. Super je stálé hřiště, což myslím hodně lidí překvapilo. V tom je určitě Lanškroun mimořádný, protože takové hřiště nikde jinde není a gladiátoři ho využili úplně skvěle.
Do vody se šlo až asi čtyři poslední překážky před cílem. Byla kupodivu nádherně teplá, takže super osvěžení.
U pontonů byl těžký nástup, člověk musel hodně zvednout nohu, aby se na ponton dostal. Tím se nedostal doprostřed a bylo to strašně vratké, rozházelo se to a bylo to hodně na balanc."

Pro místní závodníky byla vytvořena speciální kategorie LANŠKROUŇÁCI. Nejlepší z nich stanuli na stupních vítězů (foto 71): 1. Radka Janyšková, 2. Tereza Hvozdenská, 3. Ivana Tomanová a (foto 72) 1. Milan Moravec, 2. Michal Moravec, 3. Roman Sedláček.

Marie Hrynečková

 

Výsledky závodu jsou zveřejněny na https://www.gladiatorrace.cz/run-lanskroun-kids/vysledky.html