Adventní Lanškroun 2020

201203 programLetos bude trochu jiný program, než jsme zvyklí. O kulturní zážitky ale nepřijdete! Přejeme vám všem krásný sváteční čas a hlavně pevné zdraví.

Na náměstí J. M. Marků naleznete od 29. listopadu pod vánočním stromem JEŽÍŠKOVU NEBESKOU KANCELÁŘ a také BETLÉM Z DÍLNY PANÍ KNÁPKOVÉ.

 

5. prosince od 18.45 hodin ČERTOVSKÝ STREAM S DJ STANDOU A PAJASEM - sledujte živě na YouTube KC LA, připojte se k naší FB události.

 

5. prosince od 14.30 hodin ZA MIKULÁŠEM CESTOU NECESTOU - v přírodě v okolí lanškrounských rybníků pro vás bude připravena venkovní rodinná hra RC Dětský svět, při které se dozvíte, zda najde Mikuláš cestu k nám do Lanškrouna. Více informací na webu RC Dětský svět.

 

9. prosince od 18.00 hodin ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY - tentokrát se všichni připojíme z pohodlí domova a zazpíváme si tradičních pět koled se skupinou ČECHOMOR v online přenosu. Odkaz na online stream bude zveřejněn na FB KC LA.

 

11. a 18. prosince jsme si pro vás připravili ADVENTNÍ FARMÁŘSKÝ FLERJARMARK.

 

12. a 13. prosince JAK LUCIE HLEDALA ZTRACENÁ VÁNOCE - adventní rodinná hra RC Dětský svět.

 

18. až 20. prosince OKNEM DO BETLÉMA - zapojte se do akce Rodinného centra Dětský svět „Oknem do Betléma“, stačí jen mít, nebo vyrobit betlém, umístit ho do okna, výlohy, na zahradu prostě tak, aby ho viděli kolemjdoucí z ulice. Betlémy budou vystavené o víkendu 18. – 21. prosince (ale bude i možnost mít vystaveno po celou dobu adventu). Mapa betlémů na webu RC Dětský svět.

 

20. prosince od 17.00 hodin J. J. RYBA ČESKÁ MŠE VÁNOČNÍ – PROMÍTÁNÍ ANIMOVANÉHO FILMU S OBRÁZKY JOSEFA LADY. Promítaní filmu se uskuteční na náměstí A. Jiráska u budovy lanškrounského zámku
slavná skladba Jakuba Jana Ryby a obrázky malíře Josefa Lady v animovaném filmu.

 

MĚSTSKÉ MUZEUM LANŠKROUN - výstava Pohádkové Vánoce Veroniky Balcarové, Lanškrounský betlém osobností z dílny řezbáře Bedřicha Šilara. Více informací na stránkách městského muzea LA.

 

ADVENTNÍ DÁRKOVÁNÍ S DDM DAMIÁN - každou adventní neděli od 8 do 16 hodin na vás na zahradě DDM DAMIÁN budou čekat tvořivé dárky. Více informací na webu DDM Damián LA.

 

Kulturní centrum Lanškroun