Masopustní maškary ovládly centrum Lanškrouna

Masopustní maškary ovládly centrum Lanškrouna

Tlačenka, ovar, prdelačka a další typicky zabijačkové pochoutky ochutnávali návštěvníci masopustní veselice v sobotu 11. února už v dopoledních hodinách. Na zámeckém nádvoří a obou náměstích v centru bylo rušno,

mezi lidmi se pohybovaly masopustní masky a jak už je v Lanškrouně zvykem, dobrou náladou oplývali hlavně medvěd, prasátko a kráva, kteří neúnavně tancovali a bavili veřejnost.


Největší pozornost na sebe strhávaly obrovské masopustní figury světoznámého jihočeského pouličního Divadlo KVELB Ateliér. Na pódiu hrála dobová skupina Euphorice a později i Dechová hudba Lanškrounská 12. Na obou náměstních bylo nespočet stánků s masopustními pochoutkami i řemeslnými výrobky.

Rájem pro děti byl vyřezávaný kolotoč řezbáře Matěje spolu s dalšími ručně vyráběnými atrakcemi jako byl houpací mravenečník, samoobslužný siloměr, kozí taxi, pirátský poklad se zvířátky zakletými v kuličce i kolo štěstí. Matěj, který pochází od Kolína, prozradil, že kolotoč vyřezával asi dva roky. Zvířátka jsou z lipového dřeva a konstrukční prvky z tvrdšího dřeva - jasanu a dubu.


Nakonec se masopustním maškarám podařilo vymámit ze starosty klíč od městských bran, aby mohly nerušeně pokračovat v tanci, zpěvu a veselici.

Marie Hrynečková