Divadelní festival Lathife opět nabídl pestrý program

Divadelní festival Lathife opět nabídl pestrý program

Multi-artový festival Lathife ovládl po tři dny (16. až 18. listopadu) hned tři lanškrounské kulturní stánky - zámek, L´Art a Apollo music club. Jedenáct představení si našlo své příznivce a přinejmenším o tři z nich byl takový zájem, že se zvolený prostor zdál nedostatečně velký a musely se přidávat další a další židle.

V pátek to bylo v sále lanškrounského zámku při představení lanškrounských studentů DS Škeble, kteří předvedli žertovnou antickou tragédii Kluziště a Studna. V sobotu pak při pohádce pro děti Oživlá laboratoř, která byla situována do baru Nonet v L´Artu. Ani salonek Rudolf tamtéž se nezdál být dostatečně prostorný, aby uspokojil nebývalý zájem o pověsti z Karlovarska nazvané Mezi dvojím zasyčením kosy v provedení jediné herečky a vypravěčky Hany Frankové.

Zatímco vloni festival probíhal v srpnu, letos se opět navrátil do listopadu a bylo to tak dobře - libovali si klauni Šimon Knápek a Martin Blažek, kteří ho pro návštěvníky připravili a celým festivalem je provedli. Druhý festivalový den totiž vyšel na 17. listopad, a tak určitě nebylo náhodou, že v ten den se hrála Havlova hra Ztížená možnost soustředění a také tři studentská představení. Jedno v podání lanškrounských studentů a dvě v provedení studentů 3. a 6. ročníku Pražské konzervatoře.

Pokud jde o žánry, i tentokrát festival dostál své pověsti pestrého amatérského alternativního a undergroundového divadla. K vidění byla pantomima, interaktivní divadlo, žertovná antická tragédie, činohry, scénické provedení kantáty, komedie se zpěvy a tancem, pohádka, japonská fraška kjógen, storytelling i punk-art.

 

Marie Hrynečková

 

Foto:
1 až 4 - V sále lanškrounského zámku uvedl v pátek 17. listopadu divadelní soubor Škeble hru Kluziště a studna. Herci jsou studeny Gymnázia Lanškroun.
5 až 9 - Oživlá laboratoř, to byla pohádka uvedená divadlem Apropo v sobotu 18. listopadu v L´Artu v baru Nonet.
10 a 11 - Sál L´Artu a Gogolova Ženitba v provedení divadelního Klubu Jirásek.
12 až 14 - Rovněž v L´Artu, tentokrát ale v salonku Rudolf, storytelling Mezi dvojím zasyčením kosy.
15 až 18 - Festival zakončila Kapela Mucha z Brna v Apollo music clubu v bývalé hospodě U Krkovičky neboli Staré mlíkárně.