Letošní vánoční výzdoba města je zřejmě natolik populární, že si ji někteří lidé odnášejí (aktualizace)

201212 vyzdobaPoprvé za několik let, co dělám věže před radnicí, se mi stalo, že zmizely větve i s ozdobami. Napadlo mne, že by to mohl být vítr, ale protože jsou větve ke konstrukci přidělané drátem, tak by to muselo být snad jen tornádo. Je potřeba opravdu hodně silně škubnout, aby se větev utrhla.

Z květináčů na Jiráskově náměstí letos mizí hlavně větvičky stříbrého smrku. Ten je hodně populární, a tak se ho snažím pravidelně doplňovat, aby si lidé měli co brát.

Ale zase musím pochválit občany, že letos zatím odolává čert sněhulák na Dvořákově ulici. Ten loni hodně trpěl.

Často se mě občané ptají, zda letos budou stejně jako loni pod vánočním stromem plyšáci, kteří se stali hodně populární. Letos vzhledem k přísným podmínkám na hygienu bohužel nebudou. Nedokázal bych zajistit pravidelnou dezinfekci všech plyšáků. Snad budeme moci děti potěšit příští rok.

Chtěl bych všem občanům města poděkovat za velmi vydařený rok. Chování lidí k zeleni se celkově velice zlepšilo. Přeji všem krásné svátky a věřím že příští rok bude ještě lepší.


Miroslav Svoboda

 

Poznámka:

Neuplynulo ani 24 hodin od zveřejnění tohoto článku a Mirek Svoboda poslal naší redakci další snímek. Tentokrát se bohužel jednalo o foto poničeného čerta na Dvořákově ulici (foto 5).