Pomoc pro lidi bez přístřeší

V Nízkoprahovém denním centru (NDC) v Havlíčkově ulici v Lanškrouně se mohou lidé, kteří se ocitli bez přístřeší, přijít osprchovat a pobýt v teple a bezpečí. V odpočinkové místnosti mají k dispozici nádobí, mikrovlnou troubu a rychlovarnou konvici pro ohřev vlastního jídla a pití. Pracovnice nízkoprahového centra jsou připraveny poskytnout potřebné informace přispívající k řešení jejich nepříznivé životní situace.

NDC je provozováno Oblastní charitou Ústí nad Orlicí. Provozní doba je každý všední den kromě středy od 8 do 14 hodin, nyní je až do konce března prodloužena do 16:30 hodin. Není potřeba se předem objednávat ani předkládat průkazy totožnosti. Služba je poskytována kvalifikovanými pracovnicemi, které zachovávají diskrétnost, přistupují ke každému klientovi individuálně a respektují jeho rozhodnutí.

V předchozím roce službou prošlo 21 klientů, kteří uskutečnili celkem 513 návštěv. Některým se podařilo službu pravidelně navštěvovat kvůli osobní hygieně, další společně s pracovnicemi NDC pracovali na tom, aby pravidelně udržovali kontakt s Úřadem práce. Někteří z nich si tak díky pomoci sociálních pracovnic z NDC našli stálé zaměstnání nebo si zajistili vlastní ubytování.

Lidé, kteří Nízkoprahové denní centrum navštívili, nejvíce ocenili trpělivost, příjemné vystupování a pochopení, které se jim dostávalo od tamních pracovnic. V neposlední řadě byli také rádi za možnost si pohovořit o svém životě.

Tisková zpráva
Oblastní charity Ústí nad Orlicí

Kontakt na Nízkoprahové denní centrum:
Martina Šedová, tel. 731 639 672, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Centrum sociálních služeb, Havlíčková 1129, 563 01 Lanškroun