Za den je v Lanškrouně naočkováno až 75 lidí

Za den je v Lanškrouně naočkováno až 75 lidí

Přesně po týdnu od otevření očkovacího místa v Lanškrouně jsme zjišťovali, jaký je o očkování proti covid-19 v našem městě zájem. „Dnes je k očkování objednáno 75 lidí, převažují mezi nimi mladí lidé, to znamená narození v 90. letech a až tak do roku 2005, tedy i šestnáctiletí," uvedla zdejší lékařka MUDr. Jitka Šlesingrová.


Na konstatování, že chodí hlavně asi Lanškrouňáci, reagovala, že to není tak úplně pravda. Jezdí lidé nejen z okruhu dvaceti, třiceti kilometrů, ale například také až od Chocně a z Pardubic. Na internetu si mohou najít, ve kterém očkovacím centru je ve frontě nejméně lidí a podle toho si konkrétní místo vybrat. Kupříkladu právě 23. června, kdy jsme vedli tento rozhovor, mělo do Lanškrouna přiděleno termín 92 lidí a ve frontě bylo dalších 58 osob.


Zatím je tady doba od registrace po objednání krátká, v minulém týdnu se dokonce lidé jeden den zaregistrovali a druhý den už byli očkovaní. Očkuje se v Langerově vile (Nádražní 335) dvoudávkovou vakcínou Comirnaty od firem  Pfizer/BioNTech, a to v úterý, ve středu a v pátek od 9 do 17 hodin.


A jaké doporučení má pro naše čtenáře doktorka Šlesingrová? „Ať se nechají očkovat!" vzkazuje.

Marie Hrynečková