Při nehodě mezi Lanškrounem a Nepomuky došlo ke zranění dvou osob

Při nehodě mezi Lanškrounem a Nepomuky došlo ke zranění dvou osob

Orlickoústečtí dopravní policisté šetří vážnou dopravní nehodu, která se stala dnes po 14. hodině na silnici II. třídy č. 311 mezi Lanškrounem a Nepomuky. Došlo zde ke střetu osobního vozidla zn. Škoda Fabia, nákladního vozidla zn. Iveco a chodce.

Řidič nákladního vozidla jel ze směru od obce Nepomuky. Podle prvotních informací z místa dopravní nehody 28letý řidič nákladního vozidla zahlédl chodce na silnici, chtěl zpomalit a při brzdění se měl dostat do smyku, následně přejel do protisměru a čelně se střetl s osobním vozidlem jedoucím od Lanškrouna.

Při dopravní nehodě se těžce zranila 35letá řidička osobního vozidla, která byla převezena do Fakultní nemocnice v Hradci Králové a 46letý chodec. Ten byl převezen zdravotnickou záchrannou službou na vyšetření do svitavské nemocnice. Kolegové provedli s řidičem nákladního vozidla dechovou zkoušku s negativním výsledkem a u řidičky byl vzhledem k závažnosti zranění nařízen odběr krve.

Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na částku přesahující 300 tisíc korun. Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody šetří orlickoústečtí dopravní policisté.

por. Mgr. Andrea Muzikantová
tisková mluvčí policie Pardubického kraje