Sbírka Za Martinu! – učitelku, která zemřela při autonehodě

Sbírka Za Martinu! – učitelku, která zemřela při autonehodě

PŘISPĚT MŮŽETE NA https://www.donio.cz/ZaMartinu

Kdo a proč sbírku organizuje?
Martina Foglová (†35) byla členka našeho Sboru dobrovolných hasičů v Koburku, odkud také pocházela a dlouho v Koburku žila. Martina byla ale především mladá maminka dvou dětí – Elišky a Daniela (9 a 7 let) a skvělá opora manžela Lukáše. Martina jim ale i nám, svým žákům, kolegům a kamarádům navždy odešla 16. 12. 2021, když podlehla zraněním z autonehody z předešlého dne.

Marťa nic špatně neudělala, když se vracela autem ze své práce domů, protijedoucí náklaďák dostal smyk a její vozidlo prakticky sešrotoval.

Martina pracovala jako učitelka na Základní škole Lanškroun, nám. A. Jiráska. Video hned v úvodu této sbírky vytvořili právě její žáci. Je krásné. A není snad lepšího důkazu, že s Martinou bohužel odešla i vynikající učitelka a výjimečný člověk.

Komu pomůžeme?
100% výtěžku z této sbírky bude předáno Lukášovi – manželovi Martiny, aby je použil na zvládnutí prvního roku bez Martiny, kdy bude na výchovu svých dětí Elišky a Daniela sám. A snad i na pomoc při rekonstrukci domku, který s Martinou před pár lety zakoupili a začali ho společně postupně opravovat.

Předání vybraných finančních prostředků
Sbírku bychom rádi oficiálně ukončili na termín konání tradiční venkovní mše za hasičárnou v Koburku, konanou na svátek patrona hasičů Sv. Floriána, 8. května 2022.

SDH Koburk coby zadavatel této sbírky vám všem dárcům srdečně děkuje.

Zadavatel: SDH Koburk, kontaktní osoba: D. Hanyš