V Ostrově u Lanškrouna hořela kovoobráběcí dílna

V Ostrově u Lanškrouna hořela kovoobráběcí dílna

Ve čtvrtek 24. března 2022 v jednu hodinu po půlnoci vyjížděla jednotka HZS Pardubického kraje ze stanice Lanškroun s jednotkami dobrovolných hasičů z Lanškrouna a Dolní Dobrouče a následně i Ostrova k požáru v budově firmy na obrábění kovových výrobků v Ostrově u Lanškrouna.

Celé prostory byly zakouřené, a tak musely zasahující jednotky provést násilné vniknutí do kovoobráběcí dílny garážovými vraty. Po uhašení prostor provedli hasiči odvětrání a pomocí žebříků zkontrolovali prostory pod sedlovou střechou, jelikož neshořel jen obráběcí stroj, ale i dílna s nemalou částí podhledů. Místo zásahu bylo do šesti hodin ráno pod dohlídkou jednotky dobrovolných hasičů z Ostrova.

Podle vyšetřovatele požárů HZS Pardubického kraje, který byl na místě jak v noci , tak znovu v ranních a dopoledních hodinách, šlo o požár zapříčiněný nepředpokládaným provozním stavem kovoobráběcího stroje. Přímá škoda je vyčíslena na 1 835 000 Kč a uchráněný majetek ve výši 20milionů korun. Na vyšetřování spolupracovali i pracovníci vyšetřovací skupiny Institutu ochrany obyvatelstva Lázně Bohdaneč. Při požáru nedošlo k žádnému zranění.

Petra Zakopalová
asistentka HZS Pardubického kraje

Foto: ilustrační