Pomozte Martinovi s koupí speciálně upraveného automobilu

Pomozte Martinovi s koupí speciálně upraveného automobilu

Před třemi lety se aktivnímu, veselému Martinu Jansovi z Horní Čermné obrátil život vzhůru nohama. Během práce v lese utrpěl bez vlastního zavinění úraz páteře. První týdny v nemocnici byly kruté, doktoři předpovídali, že se z mladého člověka stane „ležák“. Martin byl nehybný od krku dolů, problémy měl i s dýcháním.


Dnes jednatřicetiletý tatínek se nevzdal. Bojoval a po dvouleté intenzivní rehabilitaci se mu podařilo rozpohybovat většinu horní části těla a hlavně ruce – až na prsty, které zůstaly nepohyblivé. Martin se nyní snaží vrátit k životu, na který byl zvyklý. V tuto chvíli má elektrický vozík, ale potřeboval by speciálně upravený automobil, který by pomohl k vyšší mobilitě. S autem bude moct nezávisle dojíždět na rehabilitace a k lékařům. Zároveň bude moct jezdit za synem a vyrážet s ním na výlety. V neposlední řadě by znovu rád vídal své kamarády, protože osamělost je zlá.


Speciálně upravený automobil je bohužel zcela nad Martinovi finanční možnosti. Od Úřadu práce může získat příspěvek ve výši 200 000 Kč, který nepokryje veškeré náklady. Proto se rozhodl uspořádat veřejnou sbírku a prosí o pomoc právě vás.


Přispět můžete zde.

Pavlína Brýdlová